Świątynia Opatrzności Bożej zaprasza na Noc Muzeów

Świątynia Opatrzności Bożej w Wilanowie / fot. archwwa.pl

  

W sobotę, 18 maja, w 99. urodziny Karola Wojtyły Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na Noc Muzeów w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe Archidiecezji Warszawskiej.

Przypadające tego dnia 99. urodziny Karola Wojtyły – papieża Jana Pawła II – sprawią, że tegoroczne świętowanie będzie absolutnie wyjątkowe. Oprócz zwiedzania aranżowanej właśnie ekspozycji Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej, goście Nocy Muzeów będą mogli wziąć udział w warsztatach muzealnych dla rodzin i w przyjęciu urodzinowym na cześć Jana Pawła II, patrona Muzeum. Atrakcją wieczoru będzie pokaz filmów poświęconych patronom Muzeum oraz możliwość obejrzenia repliki zabytkowej Warszawy – samochodu, którego właścicielem był przez blisko 20 lat bp Karol Wojtyła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W najbliższą niedzielę nie zrobimy zakupów

zdjęcie ilustracyjne / Markus Spiske; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

W niedzielę, 20 października sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W tym miesiącu handlowa niedziela przypadnie 27 października.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią handel w niedziele w tym roku jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl