Szok! Przez wiele lat znęcał się nad matką. Pobił ją nawet... dla 10 złotych!

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie nadzoruje postępowanie przeciwko 53-letniemu mężczyźnie, który przez wiele lat bił i poniżał swoją - dziś ponad 80-letnią matkę. Poinformował o tym rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. W maju syn pobił staruszkę, bo... chciał 10 zł.

Mieszkaniec wielkopolskiego Krotoszyna usłyszał zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad matką oraz wymuszenia rozbójniczego. 53-latek trafił do aresztu na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Sprawa wyszła na jaw po pobiciu 80-letniej staruszki w maju drewnianą laską. W ten sposób mężczyzna zmusił wtedy matkę, by dała mu 10 zł.

Podczas śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Krotoszynie okazało się, że 53-latek przez wiele lat znęcał się na swoją matką.

Schemat zachowania mężczyzny – jak powiedział prokurator Maciej Meler - był najczęściej taki sami - podejrzany wszczynał pod wpływem alkoholu awantury domowe, w trakcie których ubliżał matce, popychał ją, szarpał, ciągnął za włosy, groził pozbawieniem życia i wymuszał pieniądze.

"Takim zachowaniem łącznie wymusił od pokrzywdzonej około 2 tysięcy złotych"

- poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Słowacji: Nigdy nie zgodzę się na zmuszanie do przyjmowania imigrantów

Zdjęcie ilustracyjne / By Irish Defence Forces - https://www.flickr.com/photos/dfmagazine/18898637736/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41045858

  

Premier Słowacji Peter Pellegrini zapowiedział dzisiaj, że na spotkaniach Rady Europejskiej nigdy nie zgodzi się z propozycją, która w jakimkolwiek stopniu zmuszałaby jego kraj do przyjmowania migrantów. Odrzucił również system automatycznej redystrybucji.

Urząd premiera poinformował, że takie same stanowisko mają prezentować wszyscy członkowie gabinetu podczas unijnych spotkań.

Premier uznał też, że oświadczenia dotyczące karania państw niechcących przyjmować migrantów są nie na miejscu w czasie, gdy poszukiwane jest rozwiązanie opierające się na zasadzie konsensusu.

Takie rozwiązanie, napisała agencja TASR, powinno być zrównoważone, systemowe i powinno dotyczyć przyczyn i źródeł migracji, a nie konsekwencji.

Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas spotkania w środę w Rzymie z premierem Włoch Giuseppe Contem poparł wprowadzenie automatycznego europejskiego mechanizmu przyjmowania imigrantów, ich redystrybucji oraz skutecznego odsyłania, aby Włochy czy Malta nie ponosiły pełnej odpowiedzialności za osoby przybywające do Europy przez Morze Śródziemne. Na spotkaniu poruszono także kwestię kar finansowych dla tych krajów, które odmawiają udziału we wspólnej polityce migracyjnej.

Także słowackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w sobotę oświadczyło, że Słowacja jest przeciwna jakiemukolwiek systemowi rozdziału migrantów.

„Taki system w przeszłości okazał się niefunkcjonalny, co więcej, zachęcałby migrantów do podjęcia ryzykownej drogi do Europy przez Morze Śródziemne, i tym samym oznaczałby wsparcie siatek przemytniczych, które na tym zarabiają”

– skomentował informacje z Rzymu szef departamentu prasy MSZ Juraj Tomaga.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl