Po ostatnim bardzo udanym sezonie pod wodzą Andrei Gardiniego klub złożył mu propozycję kontynuacji współpracy. Andrea podjął decyzję o powrocie do Włoch. Na pewno jego postać zapisze się w historii klubu na długie lata

– podkreślił cytowany na stronie Zaksy prezes klubu z Kędzierzyna-Koźla Sebastian Świderski.

W komunikacie zaznaczono, że decyzja szkoleniowca wynikała z powodów osobistych. Nie podano, kto zastąpi trenera z Italii.

Drużyna z województwa opolskiego w pierwszym roku pracy Gardiniego, który zastąpił w niej swojego rodaka Ferdinando De Giorgiego, zdobyła wicemistrzostwo kraju oraz zajęła czwarte miejsce w Lidze Mistrzów. W minionym sezonie zaś wywalczyła tytuł w ekstraklasie oraz triumfowała w Pucharze Polski.

Gardini w latach 2014-2017 prowadził zaś Indykpol AZS Olsztyn. Wcześniej - w latach 2011-2013 - był asystentem trenera reprezentacji Polski Andrei Anastasiego. Po zakończeniu kariery zawodniczej w 2004 roku pełnił przez dwa lata funkcję dyrektora sportowego Modeny.

W niedzielny wieczór Piacenza poinformowała, że Gardini będzie trenerem beniaminka włoskiej ekstraklasy przez najbliższe dwa sezony.