„Orlęta” szkolą się na Bielikach

/ mat. 41. BLSz. / http://41blotsz.wp.mil.pl/pl/1_2931.html

  

W 41. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie podchorążowie z Lotniczej Akademii Wojskowej pod bacznym okiem instruktorów prowadzą praktycznie szkolenie na nowych statkach powietrznych, będących elementem Zintegrowanego Systemu Szkolenia Zaawansowanego (Advanced Jet Trainer).

W połowie marca studenci V roku Lotniczej Akademii Wojskowej rozpoczęli szkolenie teoretyczne, podczas którego przyswoili sobie całą specyfikę samolotu M-346 tj. jego szerokie możliwości, procedury wykonywania lotów, uwarunkowania komunikacji radiowej czy charakterystykę meteorologiczną lotniska - czytamy na portalu 41. BLSz.

Następnie podchorążowie rozpoczęli szkolenie w Ośrodku Szkolenia Symulatorowego w 41. BLSz, które umożliwiło im przygotowanie się do praktycznego lotu na Bielikach. W szkoleniu tym zawarte były ćwiczenia związane z lotem, począwszy od uruchomienia silników i wszystkich systemów pokładowych, aż po podstawy wykonywania konkretnych misji, jak również procedury zachowania się w sytuacjach awaryjnych - informuje portal bazy.

Podchorążowie podczas szkolenia praktycznego zdobywają umiejętności pilotowania samolotu odrzutowego w lotach z widocznością oraz wykonują loty według wskazań przyrządów. Przede wszystkim jednak szkolą się w wykonywaniu lotów taktycznych Air-to-Air oraz Air-to-Ground, bowiem zainstalowany w Naszej Bazie system AJT takie właśnie możliwości gwarantuje. Praktyczne szkolenie studentów LAW na Bielikach potrwa do listopada bieżącego roku - czytamy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 41. BLSz.

Wczytuję komentarze...

Posłowie PO-KO twierdzili, że chcą komisji ws. pedofilii. Kiedy ta powstaje, mówią: "Nie poprzemy"

Borys Budka / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział powołanie komisji badającej przypadki pedofilii, o co przecież zabiegali posłowie PO-KO. Reakcja zdumiewa - Borys Budka powiedział, że liczą się tylko ich propozycje, "a nie, że rząd będzie cokolwiek wyjaśniał". Zdradził też, że PO-KO nie poprze żadnego rządowego pomysłu.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, iż zapadła decyzja o powołaniu państwowej komisji ds. badania przypadków pedofilii. Komisja ma zajmować się przypadkami pedofilii we wszystkich środowiskach, nie tylko osób duchownych, ale też artystycznych i nauczycielskich. Szczegóły dotyczące powołania komisji mają zostać przedstawione wkrótce.

Szef rządu zaprosił do współpracy opozycję, która głośno apelowała o potrzebie powołania takiej komisji. Jednak teraz Borys Budka z klubu PO-KO ma inne zdanie. Według niego państwową komisję, która zajęłaby się badaniem przypadków pedofilii, powinien powołać Sejm, nie rząd.

"To musi być komisja składająca się z profesjonalistów, ale niezależnych, stąd nasza propozycja, by byli to sędziowie i prokuratorzy w stanie spoczynku oraz przedstawiciele ofiar. Natomiast nie mogą być to politycy"

- wskazał Budka.

Borys Budka ocenił, że dzisiejsza deklaracja szefa rządu to "puste słowa" i "próba odwlekania w czasie" rozwiązania problemu pedofilii w Kościele. W zamian proponuje... zwołanie Sejmu i przyjęcie wszystkiego, co deklaruje PO.

"My mówimy: leży nasza propozycja na stole, zwołajmy Sejm, przyjmijmy te rozwiązania i koniec, a nie, że rząd będzie cokolwiek wyjaśniał. Ten rząd stracił jakąkolwiek wiarygodność, że ta sprawa zostanie wyjaśniona"

- uważa wiceszef PO.

Ale to nie koniec. Budka zaznaczył, że na poparcie Platformy nie może liczyć... żaden pomysł komisji, którą mieliby powołać politycy obozu Prawa i Sprawiedliwości - czy to premier Morawiecki czy minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl