Przygotowania do strategicznych manewrów

/ mat. 10. BKPanc. / http://10bkpanc.wp.mil.pl/pl/2_4607.html

  

W Klubie Wojskowym 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie odbyła się konferencja przed planowanym na przełom września i października bieżącego roku ćwiczeniem pod kryptonimem Karakal-19.

W przedsięwzięciu uczestniczyli żołnierze z dowództwa, sztabu, pionu szkolenia oraz pododdziałów 10. Brygady Kawalerii Pancernej, jak również przedstawiciele innych jednostek zaangażowanych w jesienne wydarzenie. Dowódca pancernej brygady, pułkownik dyplomowany Artur Pikoń szczegółowo omówił koncepcję ćwiczenia, zwracając uwagę na najistotniejsze aspekty, dotyczące między innymi zabezpieczenia logistycznego, łączności czy przebiegu szkolenia. Po wystąpieniu dowódcy zebrani na sali żołnierze zostali podzielenie na trzy grupy, w których rozpoczęli pracę w syndykatach - podaje oficjalny portal 10. BKPanc. 

Razem z polskimi żołnierzami, w ćwiczeniu uczestniczyć będą także żołnierze z Niemiec. W związku z tym, reprezentanci 41. Brygady Zmechanizowanej z Niemiec również byli obecni na zorganizowanym spotkaniu, aby ustalić szczegóły współdziałania podczas tych kilku tygodni wspólnego szkolenia. W trakcie odbywającego się ćwiczenia, przypada piąta rocznica rozpoczęcia polsko – niemieckiej współpracy w ramach programu Cross Attachment. Wspólne działanie będzie więc także potwierdzeniem oraz umocnieniem zawartej kilka lat temu współpracy - czytamy. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 10. BKPanc.

Wczytuję komentarze...

Premier ogłasza: Przesunięty termin wdrożenia split payment

Mateusz Morawiecki / Fot. Tomasz Jedrzejowski

  

"Słuchając postulatów przedsiębiorców postanowiliśmy z ministrem finansów przesunąć datę wdrożenia split payment, czyli podzielonej płatności, z 1 września na 1 listopada, tak, żeby były jeszcze dodatkowe miesiące na wdrożenie całego systemu" - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił na konferencji prasowej w Krakowskim Parku Technologicznym, że chce przekazać ważną informację dla przedsiębiorców.

"Po ostatnich kilku spotkaniach z przedsiębiorcami słyszałem wiele różnych postulatów, propozycji, ale jedna dość technicznie brzmiąca i związana z księgowością była istotna dla przedsiębiorców. Otóż dotyczyła ona przesunięcia terminu wdrożenia split payment, czyli podzielonej płatności"

- podkreślił Morawiecki.

"My słuchamy przedsiębiorców, i jakkolwiek ze strony ministerstwa finansów chcę podkreślić to, że właściwie takim praźródłem tego, jak to mówią w Brukseli mini-cudu gospodarczego, który doświadczamy, czy dobrego wzrostu gospodarczego, wolę ze skromnością w ten sposób powiedzieć, praźródłem, praprzyczyną, jest uszczelnienie systemu podatkowego. Jest zwycięska walka z mafiami VAT-owskimi, które zresztą takim firmom, jak te tutaj w Krakowskim Parku Technologicznym, uniemożliwiały normalny rozwój, bo oprócz wielu patologii, które się z tym wiążą również zakłócenie konkurencyjności na rynku było jedną z nich"

- mówił premier.

"Mechanizm podzielonej płatności, czyli płace sprzedawcy netto, a na specjalne konto idzie to brutto, czyli VAT, po to, żeby już nikt nie mógł oszukiwać tych przedsiębiorców właśnie, bo to przecież jest też dla ich dobra, jest czymś, co dalej jeszcze dodatkowo ucywilizuje rynek w Polsce"

- podkreślił.

"Jednak wiąże się to również z dostosowaniem poszczególnych systemów księgowych dla przedsiębiorców. I słuchając tego ich postulatu postanowiliśmy z ministrem finansów przesunąć datę wdrożenia z 1 września na 1 listopada tak, żeby były jeszcze dodatkowe miesiące na dostosowania informatyczne systemów księgowych i większa łatwość we wdrożeniu całego tego projektu"

- oświadczył szef rządu.

Sejm skierował do Komisji Finansów Publicznych projekt nowelizacji ustawy o VAT wprowadzający m.in. obowiązkowy split payment w niektórych branżach. Wiceminister finansów Tadeusz Kościński wskazywał, że projekt ma na celu dalsze uszczelnienie systemu VAT

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl