Przygotowania do strategicznych manewrów

/ mat. 10. BKPanc. / http://10bkpanc.wp.mil.pl/pl/2_4607.html

  

W Klubie Wojskowym 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie odbyła się konferencja przed planowanym na przełom września i października bieżącego roku ćwiczeniem pod kryptonimem Karakal-19.

W przedsięwzięciu uczestniczyli żołnierze z dowództwa, sztabu, pionu szkolenia oraz pododdziałów 10. Brygady Kawalerii Pancernej, jak również przedstawiciele innych jednostek zaangażowanych w jesienne wydarzenie. Dowódca pancernej brygady, pułkownik dyplomowany Artur Pikoń szczegółowo omówił koncepcję ćwiczenia, zwracając uwagę na najistotniejsze aspekty, dotyczące między innymi zabezpieczenia logistycznego, łączności czy przebiegu szkolenia. Po wystąpieniu dowódcy zebrani na sali żołnierze zostali podzielenie na trzy grupy, w których rozpoczęli pracę w syndykatach - podaje oficjalny portal 10. BKPanc. 

Razem z polskimi żołnierzami, w ćwiczeniu uczestniczyć będą także żołnierze z Niemiec. W związku z tym, reprezentanci 41. Brygady Zmechanizowanej z Niemiec również byli obecni na zorganizowanym spotkaniu, aby ustalić szczegóły współdziałania podczas tych kilku tygodni wspólnego szkolenia. W trakcie odbywającego się ćwiczenia, przypada piąta rocznica rozpoczęcia polsko – niemieckiej współpracy w ramach programu Cross Attachment. Wspólne działanie będzie więc także potwierdzeniem oraz umocnieniem zawartej kilka lat temu współpracy - czytamy. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 10. BKPanc.

Wczytuję komentarze...

Posłowie PO-KO twierdzili, że chcą komisji ws. pedofilii. Kiedy ta powstaje, mówią: "Nie poprzemy"

Borys Budka / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział powołanie komisji badającej przypadki pedofilii, o co przecież zabiegali posłowie PO-KO. Reakcja zdumiewa - Borys Budka powiedział, że liczą się tylko ich propozycje, "a nie, że rząd będzie cokolwiek wyjaśniał". Zdradził też, że PO-KO nie poprze żadnego rządowego pomysłu.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, iż zapadła decyzja o powołaniu państwowej komisji ds. badania przypadków pedofilii. Komisja ma zajmować się przypadkami pedofilii we wszystkich środowiskach, nie tylko osób duchownych, ale też artystycznych i nauczycielskich. Szczegóły dotyczące powołania komisji mają zostać przedstawione wkrótce.

Szef rządu zaprosił do współpracy opozycję, która głośno apelowała o potrzebie powołania takiej komisji. Jednak teraz Borys Budka z klubu PO-KO ma inne zdanie. Według niego państwową komisję, która zajęłaby się badaniem przypadków pedofilii, powinien powołać Sejm, nie rząd.

"To musi być komisja składająca się z profesjonalistów, ale niezależnych, stąd nasza propozycja, by byli to sędziowie i prokuratorzy w stanie spoczynku oraz przedstawiciele ofiar. Natomiast nie mogą być to politycy"

- wskazał Budka.

Borys Budka ocenił, że dzisiejsza deklaracja szefa rządu to "puste słowa" i "próba odwlekania w czasie" rozwiązania problemu pedofilii w Kościele. W zamian proponuje... zwołanie Sejmu i przyjęcie wszystkiego, co deklaruje PO.

"My mówimy: leży nasza propozycja na stole, zwołajmy Sejm, przyjmijmy te rozwiązania i koniec, a nie, że rząd będzie cokolwiek wyjaśniał. Ten rząd stracił jakąkolwiek wiarygodność, że ta sprawa zostanie wyjaśniona"

- uważa wiceszef PO.

Ale to nie koniec. Budka zaznaczył, że na poparcie Platformy nie może liczyć... żaden pomysł komisji, którą mieliby powołać politycy obozu Prawa i Sprawiedliwości - czy to premier Morawiecki czy minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl