Grad-19, czyli sprawdzian sztabowców

/ mat. 23. PA / http://23spa.wp.mil.pl/pl/1_903.html

  

W ostatnich dniach na terenie 23. Śląskiego Pułku Artylerii prowadzono ćwiczenie dowódczo-sztabowe z 3 dywizjonem artylerii rakietowej pod kryptonimem Grad-19. W trakcie szkolenia obsada stanowiska dowodzenia dywizjonu doskonaliła umiejętności rozwiązywania problemów taktycznych podczas planowania i organizowania działań.

Oprócz rakietowców, w szkoleniu wzięły udział grupy operacyjne dywizjonu artylerii samobieżnej, batalionu logistycznego i komenda stanowiska dowodzenia, natomiast funkcyjni sztabu pułku wystąpili w roli kierownictwa ćwiczenia. W ciągu czterech dni intensywnej pracy obsada stanowiska dowodzenia 3 dar rozwiązywała problemy taktyczne wynikające z otrzymanego zadania, a także opracowała wymagane dokumenty planistyczne i rozkazodawcze - realizowała proces planowania działań, którego efektem końcowym było wybranie optymalnego wariantu działania, wydanie rozkazu bojowego dowódcy 3 dar oraz przeprowadzenie synchronizacji - podaje oficjalny portal 23. PA. 

Ostatnim elementem ćwiczenia był rekonesans rejonu przyszłych działań, podczas którego zweryfikowano  rejony rozwinięcia stanowisk dowodzenia, rejony rozmieszczenia pododdziałów oraz drogi przemieszczenia i manewru.

Czterodniowe ćwiczenie stanowiło element przygotowania do kolejnych przedsięwzięć szkoleniowych czekających sztab i pododdziały pułku w bieżącym roku, a szczególnie do udziału w ćwiczeniu taktyczno – specjalnym pk. Piorun-19 i ćwiczeniu z wojskami pk. Dragon-19.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 23. PA

Wczytuję komentarze...

Zostawił telefon na miejscu włamania

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

11.08.19r., mieszkańcy Podwilka po powrocie do domu, zauważyli że ich samochód, stojący na posesji jest otwarty a obok leży pokrywa studzienki kanalizacyjnej. Drzwi pojazdu były podparte kamieniem wyrwanym ze schodów, a na dachu pojazdu leżał wyłączony telefon komórkowy.

Po podwórku biegał pies, który przed wyjazdem został zamknięty w domu. Okazało się, że drzwi do budynku zostały wyłamane łomem, który został zabrany z budynku gospodarczego i leżał obok wejścia. Sprawca nie zdążył nic ukraść i prawdopodobnie został spłoszony przez mieszkańców. Zaniepokojeni właściciele o całym zdarzeniu powiadomili policję. Po przyjeździe policjanci wykonali wszelkie niezbędne czynności i zabezpieczyli ślady oraz znaleziony telefon komórkowy, który jak się później okazało należał do 31-letniego mieszkańca Podwilka.

Następnego dnia rano mężczyzna został zatrzymany. Miał 2 promile alkoholu w organizmie. 31-latek nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Usłyszał zarzuty i odpowie teraz za zniszczenie mienia i włamanie, za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl