MIL MED Challenge u Zawiszaków

/ flickr.com

  

W 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej odbyła się druga edycja konferencji naukowo-szkoleniowej oraz zawodów taktycznego ratownictwa medycznego MIL MED Challenge.

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji był protokół MARCHE wykorzystywany przez personel medyczny podczas badania poszkodowanego w warunkach bojowych. Nazwa wywodzi się od pierwszych liter czynności, które ratownicy muszą wykonać w działaniu, są to: M- MASSIVE BLEEDING (masywne krwotoki), A- AIRWAY (drożność dróg oddechowych), R- RESPIRATORY (ocena oddychania), C- CIRCULATION (ocena krążenia), H- HEAD/HIPOTHERMIA (urazy głowy oraz komfort termiczny), E- EVERYTHING ELSE (przygotowanie poszkodowanego do ewakuacji medycznej) - podaje oficjalny portal 15. GBZ. 

Konferencja została podzielona na dwa bloki tematyczne. W pierwszej części, prelegenci którymi byli ratownicy medyczni oraz lekarze z jednostek wojskowych oraz systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego w szczegółowy sposób omówili badanie oraz terapię poszkodowanego w warunkach bojowych. Druga część wykładów została poświęcona czynnościom dodatkowym jakie mogą zostać podjęte przez personel medyczny w celu poprawy dobrostanu poszkodowanego oraz zwiększenia szans na jego przeżycie - czytamy. 

W drugim dniu MIL MED Challenge 3-osobowe zespoły medyczne przystąpiły do rywalizacji w konkurencjach taktyczno-medycznych na obiektach szkoleniowych 15. GBZ. Za najlepiej działające oraz współpracujące zespoły decyzją sędziów zostały uznane ekipy z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, batalionu logistycznego 15 GBZ oraz 1 Wojskowego Szpitala Polowego w Bydgoszczy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 15. GBZ

Wczytuję komentarze...

Premier ogłasza: Przesunięty termin wdrożenia split payment

Mateusz Morawiecki / Fot. Tomasz Jedrzejowski

  

"Słuchając postulatów przedsiębiorców postanowiliśmy z ministrem finansów przesunąć datę wdrożenia split payment, czyli podzielonej płatności, z 1 września na 1 listopada, tak, żeby były jeszcze dodatkowe miesiące na wdrożenie całego systemu" - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił na konferencji prasowej w Krakowskim Parku Technologicznym, że chce przekazać ważną informację dla przedsiębiorców.

"Po ostatnich kilku spotkaniach z przedsiębiorcami słyszałem wiele różnych postulatów, propozycji, ale jedna dość technicznie brzmiąca i związana z księgowością była istotna dla przedsiębiorców. Otóż dotyczyła ona przesunięcia terminu wdrożenia split payment, czyli podzielonej płatności"

- podkreślił Morawiecki.

"My słuchamy przedsiębiorców, i jakkolwiek ze strony ministerstwa finansów chcę podkreślić to, że właściwie takim praźródłem tego, jak to mówią w Brukseli mini-cudu gospodarczego, który doświadczamy, czy dobrego wzrostu gospodarczego, wolę ze skromnością w ten sposób powiedzieć, praźródłem, praprzyczyną, jest uszczelnienie systemu podatkowego. Jest zwycięska walka z mafiami VAT-owskimi, które zresztą takim firmom, jak te tutaj w Krakowskim Parku Technologicznym, uniemożliwiały normalny rozwój, bo oprócz wielu patologii, które się z tym wiążą również zakłócenie konkurencyjności na rynku było jedną z nich"

- mówił premier.

"Mechanizm podzielonej płatności, czyli płace sprzedawcy netto, a na specjalne konto idzie to brutto, czyli VAT, po to, żeby już nikt nie mógł oszukiwać tych przedsiębiorców właśnie, bo to przecież jest też dla ich dobra, jest czymś, co dalej jeszcze dodatkowo ucywilizuje rynek w Polsce"

- podkreślił.

"Jednak wiąże się to również z dostosowaniem poszczególnych systemów księgowych dla przedsiębiorców. I słuchając tego ich postulatu postanowiliśmy z ministrem finansów przesunąć datę wdrożenia z 1 września na 1 listopada tak, żeby były jeszcze dodatkowe miesiące na dostosowania informatyczne systemów księgowych i większa łatwość we wdrożeniu całego tego projektu"

- oświadczył szef rządu.

Sejm skierował do Komisji Finansów Publicznych projekt nowelizacji ustawy o VAT wprowadzający m.in. obowiązkowy split payment w niektórych branżach. Wiceminister finansów Tadeusz Kościński wskazywał, że projekt ma na celu dalsze uszczelnienie systemu VAT

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl