Nowe zestawy przeciwlotnicze dla Indii

/ wikipedia.eng.

  

Indie zdecydowały się na wybór zestawu przeciwlotniczego K30 Hybrid BIHO produkowanego przez południowokoreańskie przedsiębiorstwo z branży zbrojeniowej Hanwha Defense Systems. Koszt realizacji kontraktu ma wynieść około 2.6 mld dolarów.

Umowa zakłada dostawę 104 zestawów artyleryjsko-rakietowych, 94 pojazdów do przewozu amunicji, 39 wozów dowodzenia oraz 5 tysięcy pocisków kierowanych Szingung  i 172 tysięcy sztuk amunicji kal. 30 mm. Południowokoreański koncern zbrojeniowy wygrał rywalizację z rosyjską ofertą, w której zaproponowano systemy Pancyr-S1 i Tunguska-M1.

Produkowany przez  Hanwha Defense Systems K30 Hybryd BIHO to samobieżny kompleks przeciwlotniczy ważący 25 ton, którego załogę stanowi 4 wojskowych. Zasięg operacyjny wynosi 500 km., natomiast maksymalna prędkość wynosi 60 km/h. Na uzbrojenie K30 Hybryd BIHO składają się dwa działka kal. 30 mm a także cztery pociski kierowane Szingung, które osiągają prędkość  2,1 Macha. To trafienia w cel wykorzystuje radar TPS-830K oraz głowicę optoelektroniczną wyposażoną we FLIR, którą jest kamera wysokiej rozdzielczości i dalmierz laserowy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Dlaczego warto głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego? Czarnecki przekonuje

Ryszard Czarnecki / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Prawo i Sprawiedliwość to formacja, która chce, aby się z nami liczono, szanowano nas, chce, aby Polska była przy głównym stole, ale nie była kelnerem - a to głównie przesłanie naszych przeciwników politycznych - mówi w rozmowie z Niezalezna.pl eurodeputowany PiS, "dwójka" tej partii w okręgu warszawskim w wyborach do Parlamentu Europejskiego, Ryszard Czarnecki.

Lidia Lemaniak, Niezalezna.pl: Dlaczego ponownie ubiega się Pan o mandat europosła?

Ryszard Czarnecki: Polska potrzebuje w Brukseli i Strasburgu ludzi doświadczonych oraz patriotów. Takich, którzy będą bronić interesu naszego kraju, a nie na niego donosić. Takich, którzy znają mechanizmy unijne i mechanizmy tworzenia koalicji zadaniowych w europarlamencie, a nie takich, którzy zajmują się donoszeniem do obcych mediów na własny kraj.

Częściowo odpowiedział mi Pan na to pytanie, ale proszę doprecyzować - dlaczego lepiej głosować w tych wyborach na Prawo i Sprawiedliwość, niż na Koalicję Europejską?

Prawo i Sprawiedliwość to formacja, która chce, aby się z nami liczono, szanowano nas, chce, aby Polska była przy głównym stole, ale nie była kelnerem - a to głównie przesłanie naszych przeciwników politycznych.

Jak przekonałby Pan Polaków, aby wzięli udział w wyborach do europarlamentu? W poprzednich latach frekwencja w tych wyborach była bardzo słaba.

Nowy PE będzie decydować o ostatnim unijnym budżecie 7-letnim, który dla Polski będzie "na plus", ponieważ nowy, na lata 2028-2034 będziemy wtedy płatnikiem netto, więc będziemy do niego więcej dawać, niż z niego brać.
Poza tym Polska w europarlamencie potrzebuje ambasadorów, a nie ludzi, którzy będą pasem transmisyjnym Unii do Polski.
W europarlamencie powstaje też blisko 3/4 prawa, więc warto mieć wpływ na prawo, które dotyczy własnego kraju i walczyć o jego korzystny kształt, tak jak robią to wszystkie inne kraje.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl