Nowe zestawy przeciwlotnicze dla Indii

/ wikipedia.eng.

  

Indie zdecydowały się na wybór zestawu przeciwlotniczego K30 Hybrid BIHO produkowanego przez południowokoreańskie przedsiębiorstwo z branży zbrojeniowej Hanwha Defense Systems. Koszt realizacji kontraktu ma wynieść około 2.6 mld dolarów.

Umowa zakłada dostawę 104 zestawów artyleryjsko-rakietowych, 94 pojazdów do przewozu amunicji, 39 wozów dowodzenia oraz 5 tysięcy pocisków kierowanych Szingung  i 172 tysięcy sztuk amunicji kal. 30 mm. Południowokoreański koncern zbrojeniowy wygrał rywalizację z rosyjską ofertą, w której zaproponowano systemy Pancyr-S1 i Tunguska-M1.

Produkowany przez  Hanwha Defense Systems K30 Hybryd BIHO to samobieżny kompleks przeciwlotniczy ważący 25 ton, którego załogę stanowi 4 wojskowych. Zasięg operacyjny wynosi 500 km., natomiast maksymalna prędkość wynosi 60 km/h. Na uzbrojenie K30 Hybryd BIHO składają się dwa działka kal. 30 mm a także cztery pociski kierowane Szingung, które osiągają prędkość  2,1 Macha. To trafienia w cel wykorzystuje radar TPS-830K oraz głowicę optoelektroniczną wyposażoną we FLIR, którą jest kamera wysokiej rozdzielczości i dalmierz laserowy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Wicemarszałek bezlitosny dla poczynań opozycji. Krótko skwitował ich rozmowy

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- Wielotygodniowe rozmowy opozycji skończyły się politycznym blamażem. To smutny finał - ocenił szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Wicemarszałek Sejmu dodał, dla PiS formuła startu opozycji w wyborach jest "bez znaczenia", ponieważ ugrupowanie jest przygotowane do wyborów i zwycięży.

Grzegorzowi Schetynie nie udało się zbudować tak szerokiej koalicji, jak na wybory europejskie. Do wyborów parlamentarnych z PO nie pójdą PSL i SLD.

[polecam:https://niezalezna.pl/280441-zapadla-decyzja-po-ws-koalicji-obywatelskiej-schetyna-mine-ma-nietega]

Decyzję tę komentował szef klubu PiS Ryszard Terlecki na konferencji prasowej.

"Wszystko wskazuje na to, że po wielu tygodniach bardzo pasjonującego serialu pt. >>tworzymy koalicję<<, skończyło się to politycznym blamażem. Żadnej koalicji nie ma, Koalicja Obywatelska idzie sama z obywatelami, którzy dostaną jakieś gorsze miejsca. Zobaczymy, co to za obywatele i co to za miejsca. Jednym słowem takie wrażenie, że Polska czeka na wynik tych wielotygodniowych rozmów, kończy się smutnym finałem, rozmowy do niczego nie doprowadziły i partie idą osobno. Czy to jest dobra wiadomość, czy nie? Dla nas to raczej bez znaczenia, jesteśmy przygotowani na każdy wariant, mamy program, mamy liderów list, jutro będziemy rozmawiać już o szczegółach

- wskazywał Terlecki.

Zaznaczył, we wtorek Komitet Polityczny PiS zatwierdzi listy wyborcze.

"Jesteśmy przygotowani do wyborów, zwyciężymy" 

- ocenił.

Terlecki został zapytany - podczas konferencji prasowej w Sejmie - czy PiS nie obawia, że PSL odbierze część wyborców jego partii.

"Nie obawiamy się żadnych transferów politycznych, przepływu elektoratów. Mamy swój wierny, oddany elektorat, który - wierzymy w to - nie zawiedzie"

- powiedział.

Według szefa klubu PiS, to pozostałe partie będą "bardzo ostro ze sobą rywalizować, żeby coś - z tego, co zostanie opozycji - podzielić między siebie".

[polecam:https://niezalezna.pl/280417-posel-psl-odetchnal-z-ulga-powod-ludowcy-nie-ida-do-wyborow-z-po]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl