Zaprezentowano projekt fregaty FFG(X)

/ wikipedia.eng.

  

Stocznia General Dynamics Bath Iron Works będąca częścią korporacji General Dynamics zaprezentowała projekt fregaty rakietowej nowej generacji budowanej w ramach programu FFG(X) dla Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych (US Navy).

Projekt nowej fregaty rakietowej został przedstawiony podczas największej w Stanach Zjednoczonych ekspozycji Sea-Air-Space. Na wystawie tej obecny był Chris Cavas, który opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie okrętu proponowanego w ramach programu FFG(X). Jak podkreślił, jednostka ta oparta jest na fregacie projektu F100 hiszpańskiej stoczni Navantia (na zdj.). 

W lutym ub.r. General Dynamics Bath Iron Works wraz z hiszpańską Navantią otrzymały finansowanie drugiego etapu programu FFG(X) w wysokości 14.9 mln dolarów.  Program FFG(X) zakłada budowę 20 okrętów, z których pierwszy ma zostać zamówiony w roku budżetowym 2020. Kolejny w roku 2021, natomiast od roku 2022 powstawać mają rocznie dwie fregaty rakietowe. W walce o ten miliardowy kontrakt poza General Dynamics uczestniczy Austal USA, którego propozycją jest fregata oparta o projekt okrętu walki na wodach litoralnych (Littoral Combat Ship) typu Independence. Z kolei projekt koncernu Lockheed Martin wzorowany będzie na okręcie do walki na wodach litoralnych klasy Freedom. Fincantieri Marine wzoruje swój projekt na fregacie rakietowej typu FREMM. Nie jest natomiast znany projekt, na którym konstrukcję FFG(X) chciałby oprzeć  Huntington Ingalls.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Posłowie PO-KO twierdzili, że chcą komisji ws. pedofilii. Kiedy ta powstaje, mówią: "Nie poprzemy"

Borys Budka / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział powołanie komisji badającej przypadki pedofilii, o co przecież zabiegali posłowie PO-KO. Reakcja zdumiewa - Borys Budka powiedział, że liczą się tylko ich propozycje, "a nie, że rząd będzie cokolwiek wyjaśniał". Zdradził też, że PO-KO nie poprze żadnego rządowego pomysłu.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, iż zapadła decyzja o powołaniu państwowej komisji ds. badania przypadków pedofilii. Komisja ma zajmować się przypadkami pedofilii we wszystkich środowiskach, nie tylko osób duchownych, ale też artystycznych i nauczycielskich. Szczegóły dotyczące powołania komisji mają zostać przedstawione wkrótce.

Szef rządu zaprosił do współpracy opozycję, która głośno apelowała o potrzebie powołania takiej komisji. Jednak teraz Borys Budka z klubu PO-KO ma inne zdanie. Według niego państwową komisję, która zajęłaby się badaniem przypadków pedofilii, powinien powołać Sejm, nie rząd.

"To musi być komisja składająca się z profesjonalistów, ale niezależnych, stąd nasza propozycja, by byli to sędziowie i prokuratorzy w stanie spoczynku oraz przedstawiciele ofiar. Natomiast nie mogą być to politycy"

- wskazał Budka.

Borys Budka ocenił, że dzisiejsza deklaracja szefa rządu to "puste słowa" i "próba odwlekania w czasie" rozwiązania problemu pedofilii w Kościele. W zamian proponuje... zwołanie Sejmu i przyjęcie wszystkiego, co deklaruje PO.

"My mówimy: leży nasza propozycja na stole, zwołajmy Sejm, przyjmijmy te rozwiązania i koniec, a nie, że rząd będzie cokolwiek wyjaśniał. Ten rząd stracił jakąkolwiek wiarygodność, że ta sprawa zostanie wyjaśniona"

- uważa wiceszef PO.

Ale to nie koniec. Budka zaznaczył, że na poparcie Platformy nie może liczyć... żaden pomysł komisji, którą mieliby powołać politycy obozu Prawa i Sprawiedliwości - czy to premier Morawiecki czy minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl