O rozszerzeniu Koalicji Europejskiej mówił w piątek lider PO Grzegorz Schetyna podczas debaty z amerykańskim historykiem Timothy Snyderem. Koalicję - projekt powołany pod koniec lutego na majowe wybory do Parlamentu Europejskiego - współtworzą: PO, PSL, SLD, Nowoczesna oraz Zieloni. Teraz ma być... jeszcze bardziej egzotycznie.

Kosiniak-Kamysz poinformował dziś w Radiu ZET, że prezentacja nowych podmiotów odbędzie się we wtorek. Zdradził, że jednym z nich będzie Unia Europejskich Demokratów, której posłowie obecnie współtworzą z ludowcami klub w Sejmie.

"To jest ważny sygnał, że wokół Koalicji Europejskiej gromadzi się najwięcej środowisk politycznych i społecznych, bo to nie będą tylko partie polityczne"

- podkreślił lider PSL.

Zaznaczył, że w pierwszej kolejności przedstawione zostaną partie polityczne, a w późniejszym terminie organizacje społeczne. Jednak już teraz Koalicja Europejska ma problem ze spójnym zdaniem - na przykład obok odwołującego się do chrześcijańskich wartości PSL są Zieloni, mocno lobbujący na rzecz praw środowiska LGBT.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja; Polacy wybiorą w nich 52 polskich eurodeputowanych