Na nic nagonka. Tysiące młodych ludzi, a ich misją - apostolstwo. Bp Miziński: "Kościół jest dla młodych"

To odważny głos w świecie, gdzie młodzi ludzie są świadkami częstej nagonki na Kościół Katolicki. Sekretarz Komisji Episkopatu Polski biskup Artur Miziński, w czasie mszy na zakończenie wczorajszych obrad Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, zwrócił się do nich z niezwykłym przesłaniem.

Biskup Artur Miziński
Zbyszek Kaczmarek

W ostatnim czasie nasiliły się ataki na Kościół Katolicki w Polsce. W Płocku doszło do profanacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Nawet w politycznych przemówieniach często dochodzi do bezpardonowych działań. Mimo tego, młodzi ludzie stają murem za swoją wiarą. Po raz kolejny pokazali, że chcą służyć Bogu i ludziom.

Dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży ks. Emil Parafiniuk w wygłoszonej homilii przypomniał słowa papieża Franciszka, który zachęcał do dialogu młodych ze starszymi, z dziadkami. Zwrócił też uwagę, że chrześcijaństwo nigdy nie miało dobrego czasu.

"Chrześcijaństwo bowiem wypływa z krzyża Chrystusa, ale też z niego czerpie siły do apostolskiej posługi"

- podkreślił.

Zachęcił do zapoznania się z adhortacją Franciszka "Christus vivit", gdzie, według niego, można znaleźć wskazówki dla siebie.

"Młodzi mają konkretne zadanie wsłuchać się, przyglądać i pozwolić, żeby Maryja towarzyszyła im w codziennym apostolstwie"

– podkreślił ks. Parafiniuk.

Z kolei biskup Artur Miziński zwrócił się z konkretnym przesłaniem dla młodych ludzi.

"Kościół jest dla młodych. Mają oni swoje miejsce w Kościele i mają go rozwijać"

– powiedział.

Po mszy świętej odbyło się nabożeństwo ekspiacyjne za profanację obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Płocku i w Warszawie. Młodzi przepraszali Jezusa za zniewagę wyrządzoną Jego Matce.

Jak poinformowała instruktor Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Kamila Początko, podczas obrad udało się zakończyć prace nad projektem statutu. Rada krajowa stowarzyszenia jednogłośnie przyjęła uchwałę dotyczącą zmian.

Początko powiedziała, że ważnym aspektem dla młodych jest obrona poczętego życia. W tym roku, po raz dziesiąty, wyruszy rowerowy "Rajd dla życia". Trasa prowadzi z Rostkowa do Zabawy, od świętego Stanisława Kostki do błogosławionej Karoliny Kózkówny. Rajd będzie się odbywał od 7 do 13 lipca.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest organizacją działającą w prawie wszystkich polskich diecezjach. Zrzesza 15 tysięcy druhen i druhów w wieku od 14 do 30 lat. Istotą stowarzyszenia jest służba, a jej misją apostolstwo.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#biskup #Artur Miziński #Kościół Katolicki

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo