Jarosław Kaczyński w Bydgoszczy: W ciągu roku będziemy decydować o losie naszej ojczyzny

Jarosław Kaczyński / twitter.com/pisorgpl

  

- Nadchodzące wybory to wybory wielkiej stawki. Będziemy decydować o losie Polaków, o tym, w którą stronę pójdziemy, czy obronimy się przed pewnymi zagrożeniami - powiedział dziś w Bydgoszczy Jarosław Kaczyński.

O godzinie 10 rozpoczęła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy. Jako pierwszy głos zabrał prezes partii Jarosław Kaczyński. Przypomniał, że do wyborów zostało już dwa tygodnie.

Przed nami wybory, już bardzo niedługo. 26 maja będziemy podejmowali decyzję. Ale mówię tylko nie tylko o tych, którzy są na tej sali, bo sądzę, że wszyscy podjęli już decyzję, mówię o milionach Polaków, którzy będą musieli zdecydować w dwóch sprawach. Po pierwsze, czy pójść na te wybory, i po drugie, na kogo głosować

– rozpoczął prezes PiS.

Stwierdził, że często powstają wątpliwości, czy te wybory są ważne, w jakiej mierze dotyczą obywateli Polski, czy warto się na nie wybierać.

Chciałem powiedzieć, że warto, że to są wybory bardzo wielkiej stawki. To jest początek takiego cyklu wyborczego, europejskie, parlamentarne, prezydenckie. Wszystko mniej więcej w ciągu roku. W ciągu roku będziemy decydować o losie naszej ojczyzny, o losie Polski, o losie Polaków. Będziemy decydować o tym, w którą stronę pójdziemy i czy obronimy się przed pewnymi  bardzo poważnymi zagrożeniami

- zaznaczył Jarosław Kaczyński.


Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Powieszony czy uduszony? Opublikowano wyniki sekcji zwłok Epsteina - miliardera-pedofila

/ Florida Department of Law Enforcement [Public domain]

  

W piątek po południu czasu lokalnego ogłoszone zostały rezultaty autopsji zwłok Epsteina. 66-latek został znaleziony w ubiegłą sobotę martwy w celi aresztu federalnego na Manhattanie. Jeffrey Epstein przebywał tam pod zarzutem molestowania nieletnich. Groziła mu kara 45 lat więzienia.

Miliarder próbował popełnić samobójstwo dwa tygodnie temu, po czym poddany został specjalnemu nadzorowi, który miał zapobiec powtórnej próbie targnięcia się na życie. Jednak z jakiegoś powodu 6 dni przed jego śmiercią specjalny monitoring celi znanego finansisty został zniesiony.

Epstein został znaleziony martwy w celi aresztu miejskiego w minioną sobotę nad ranem.

Dr Barbara Sampson, która dokonała sekcji zwłok Epsteina, w swoim raporcie oświadczyła:

„Po dokładniej analizie podczas pełnej autopsji stwierdzam, że przyczyną śmierci więźnia było powieszenie”.

Raport zawiera wiele szczegółów, jednym z nich jest opis kości szyjnych Epsteina, które były połamane.

Spekulacje na temat tego, dlaczego i jak zginął podejrzany, trwają nadal. Dr John Torres, ekspert medyczny i komentator w stacji telewizijnej NBC, stwierdził, że złamanie tych konkretnych kości szyjnych może wskazywać na powieszenie, ale także na uduszenie.

Trwa także dochodzenie w sprawie nieprawidłowości, do których doszło w areszcie. Dwóch strażników, którzy ponoć spali na służbie, zamiast pilnować Epsteina, odsunięto od wykonywania obowiązków służbowych, a trzeciego przeniesiono do innego aresztu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl