Kaukaz bliżej Europy

  

Wizyta w Polsce nowej prezydent Gruzji Salome Zurabiszwili – choć w jej programie nie było niczego nadzwyczajnego, żadnych wielkich umów do podpisania, żadnych gromkich oświadczeń – była jednak znacząca. Polska jest bowiem pierwszym krajem Zachodu, który odwiedziła ta niegdyś bliska współpracownica prezydenta Micheila Saakaszwilego, dziś liderka własnej partii.

A więc mimo różnych zmian Polska pozostaje istotnym dla Gruzji partnerem, nie tylko z powodu wzajemnej sympatii obu narodów, lecz także dlatego, że nasz kraj jeszcze za czasów prezydentury Lecha Kaczyńskiego położył największe zasługi na polu wprowadzania Gruzji do NATO i do Unii Europejskiej. Starania Gruzji znalazły wreszcie wsparcie decydującego członka Sojuszu – Stanów Zjednoczonych, ale Gruzini nie zapominają o wkładzie Polski.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts