Lotnisko sparaliżowane przez drona

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/nomanaerial

  

Pojawienie się drona zakłóciło w piątek pracę lotniska we Frankfurcie nad Menem - jednego z największych portów lotniczych w Europie - poinformowała Niemiecka Agencja Bezpieczeństwa Lotów (DFS). To drugi taki incydent w ciągu dwóch dni.

Jak podała DFS, w piątek około godziny 11.30 "obiekt latający" pojawił się na południowych obrzeżach frankfurckiego lotniska. Ze względów bezpieczeństwa wstrzymano lądowania na jednym z pasów. Większość maszyn musiała lądować na innych pasach, lądowanie niektórych opóźniono.

Trudności w pracy lotniska trwały kilkadziesiąt minut. "Nie udało się nam wpaść na trop osoby, która sterowała dronem" - powiedział w piątek wieczorem rzecznik policji we Frankfurcie nad Menem.

Agencja dpa przypomina, że zaledwie dzień wcześniej dron, który również pojawił się nad południowym sektorem lotniska, na blisko godzinę całkowicie sparaliżował pracę frankfurckiego portu lotniczego.

W Niemczech loty dronów w pobliżu lotnisk są zakazane, ale do tego rodzaju zdarzeń dochodzi w tym kraju coraz częściej. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Co z procedurą zgłaszania kandydatów do TK?

/ By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=46587031

  

- Kilkudziesięciu posłów wycofało swoje poparcie dla kandydatury Roberta Jastrzębskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, procedura zgłoszenia kandydata na to stanowisko zostanie ponowiona, termin zgłoszeń najpewniej w tym tygodniu przedstawi marszałek Sejmu - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu, Andrzej Grzegrzółka.

CIS poinformowało, że posłowie wycofali swoje poparcie dla Jastrzębskiego.

"Kilkudziesięciu posłów wycofało swoje poparcie dla rzeczonej kandydatury na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Oznacza to, że ta kandydatura nie będzie rozpatrywana. Procedura zgłoszenia kandydata na członka TK zostanie ponowiona. Termin zgłoszeń zostanie przedstawiony przez Marszałek Sejmu najpewniej w tym tygodniu"

- przekazał Andrzej Grzegrzółka.

3 grudnia kończy się kadencja trzech sędziów TK wybranych w czasach rządów PO-PSL: Marka Zubika, Piotra Tulei i Stanisława Rymara. Zgodnie z regulaminem Sejmu, wnioski w sprawie kandydatów do TK składa się marszałkowi w terminie 30 dni przed upływem kadencji.

Pod koniec ubiegłego tygodnia PiS zgłosił kandydatury Roberta Jastrzębskiego, Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza na sędziów TK. Były To jedyne zgłoszone kandydatury na sędziów TK

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl