Autokar wiozący dzieci nagle zjechał z drogi. "Kierowca źle się poczuł"

  

Autobus przewożący przedszkolaków – łącznie 25 dzieci – zjechał dziś z jezdni w Rudzie Śląskiej i zatrzymał się na skarpie. Kierowca relacjonował policjantom, że źle się poczuł. Wraz z trojgiem dzieci, skarżących się na samopoczucie, trafił na badania do szpitala.

Jak poinformował starszy aspirant Arkadiusz Ciozak z rudzkiej policji, zdarzenie miało miejsce na tamtejszej ul. 1 Maja. Kierowca autokaru, przewożącego 25 dzieci w wieku ok. 6 lat oraz 12 osób dorosłych, zjechał z jezdni i pobliskiej niewielkiej skarpy, zatrzymując się na młodym drzewku.

"W pobliżu kontrole drogowe prowadzili nasi policjanci z wydziału ruchu drogowego. Kierowca mówił im, że źle się poczuł, był zdezorientowany, jakby nie bardzo wiedział, co się dzieje"

- relacjonował Ciozak.

Jak zaznaczył, policjanci szybko pomogli pasażerom w wyjściu z przechylonego na skarpie autokaru, nie było bowiem pewności, czy pojazd nie przewróci się. Nikt nie miał widocznych obrażeń. W autokarze uszkodzona została przednia szyba.

Kierowcę oraz troje dzieci – skarżących się na samopoczucie – przewieziono na badania do szpitala. Następnie autokar zabezpieczono przed przewróceniem się. Po południu na miejscu oczekiwano na dźwig, przy pomocy którego pojazd miał zostać usunięty ze skarpy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wypadek w powietrzu. Są ofiary śmiertelne

/ wikipedia.org/domena publiczna

  

Władze hiszpańskiej Majorki poinformowały, że co najmniej 5 osób zginęło w wyniku zderzenia śmigłowca z małym samolotem. Jedna z ofiar to osoba małoletnia.

Na miejscu wypadku są służby ratownicze.

Prywatna hiszpańska agencja prasowa Europa Press poinformowała, powołując się na anonimowego przedstawiciela lokalnych władz, że samolot spadł na pole uprawne.

Nie ma na razie bliższych szczegółów.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl