Brak precyzji powoduje zmęczenie. Terapia przez przypowieści

/ lograstudio

  

Przekazywanie treści bez jasno sprecyzowanego celu jest bardzo nużące dla słuchaczy.

Mówca powinien mieć jasno sprecyzowany cel wypowiedzi, brać pod uwagę do kogo mówi i jaki efekt chce osiągnąć.
O królu Michale Korybucie Wiśniowieckim, który rządził Polską przez cztery lata (1669–1673) prof. Władysław Konopczyński mawiał: „Mówił ośmiu językami, ale w żadnym z nich nie miał nic ciekawego do powiedzenia”. 

 Wyczerpujące przemówienie
„Jestem całkowicie wyczerpany” – mówi pastor ewangelicki do swojej żony.
„Dlaczego?”
„Superintendent miał dziś dwugodzinne przemówienie”
„A o czym?” – dopytuje żona?
„Tego nie powiedział”

 „Księga chrześcijańskiego humoru”, wybór i opracowanie Monika Rodkiewcz, Kraków 2007 s. 119. 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Czarzasty w Lublinie o komisji ds. pedofilii

/ Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

  

SLD nie weźmie udziału w państwowej komisji dla badania przypadków pedofilii – powiedział przewodniczący partii Włodzimierz Czarzasty. "PiS stworzył taką atmosferę bezkarności Kościoła, że jest w tej sprawie niewiarygodny" – uzasadnił.

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu poinformował o podjęciu decyzji o powołaniu państwowej komisji do zbadania wszelkich przypadków pedofilii. Zaprosił jednocześnie do tej komisji przedstawicieli opozycji.

Czarzasty oświadczył, że SLD nie weźmie udziału w takiej komisji. "Nie weźmiemy udziału w żadnej komisji powoływanej przez PiS w sprawie pedofilii. To PiS stworzył taką atmosferę bezkarności Kościoła w Polsce, że jest w tej sprawie w ogóle niewiarygodny" – powiedział Czarzasty na konferencji prasowej w Lublinie.

Szef SLD podkreślił, że tę atmosferę bezkarności tworzy m.in. "nietransparentne finansowanie Kościoła w Polsce". Przypomniał, że rok temu SLD złożył wniosek, poprzez pos. Jacka Protasiewicza, o ujawnienie finansowania ze Skarbu Państwa i ze spółek Skarbu Państwa Kościoła katolickiego w Polsce. "Nie dostaliśmy przez rok od premiera odpowiedzi, pomimo, że jest to interpelacja. Podejrzewamy, że jest to około 8 mld zł co roku, które w sposób nietransparentny, a w związku z tym może oszukańczy, idą na ręce Kościoła katolickiego" – mówił Czarzasty.

Jego zdaniem tworzona jest "atmosfera, że episkopatowi w Polsce wszystko wolno", a także uleganie mu w sprawie tworzenia ustaw. Podał przykład niedziel wolnych od handlu, o co – jak przypominał – najpierw wnioskował episkopat, a potem "gdy został oskarżony o ingerowanie w ustawy, to się wycofał i Solidarność się nagle w tej sprawie pojawiła".

Czarzasty zarzucił "obłudne działalnie" ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze. "Jeżeli by chciał walczyć w pedofilią, to by w tej chwili z urzędu nakazał prokuratorom, żeby nakazali policji zabezpieczenie wszystkich akt dotyczących pedofilii, które są w Kościele katolickim" – powiedział.

Czarzasty przyjechał do Lublina udzielić poparcia kandydującemu do Parlamentu Europejskiego Riadowi Haidarowi, który startuje w wyborach z trzeciego miejsca na liście Koalicji Europejskiej w województwie lubelskim.

Haidar jest Syryjczykiem, od wielu lat jest ordynatorem oddziału neonatologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej.

Po uzyskaniu licencjatu z fizyki i matematyki w Damaszku przybył do Polski w 1972 r. Ukończył studia medyczne w Lublinie. W 1989 r. uzyskał polskie obywatelstwo. Od 2010 r. jest radnym sejmiku województwie lubelskiego, wcześniej przez dwie kadencje był radnym miasta Biała Podlaska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl