Dziś w warszawskiej Galerii Porczyńskich odbywa się uroczysta gala 6 lat Telewizji Republika. Specjalnie z tej okazji okolicznościowy list wystosował prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

"Na tę wspaniałą okoliczność chciałbym życzyć Państwu dalszych sukcesów w pięknej służbie prawdzie, wolnej myśli oraz elementarnym, konstytutywnym dla naszej formacji kulturowej wartościom. Swoje ideowe przesłanie ujęliście państwo w pięciu zasadach: rozsądek, rynek, rodzina, religia, Rzeczpospolita. Niech misja Telewizji Republika, niech państwa publicystyka, oraz dające wspaniałą szansę na lepsze i bardziej dogłębne rozumienie świata informacje sprawią, że wartości, na których straży państwo stoicie, będą internalizowane przez coraz większą liczbę Polek i Polaków, przez coraz więcej obywateli naszego państwa, dzięki czemu będzie nam coraz bliżej do Polski, której pragniemy, czyli Rzeczpospolitej silnej i nowoczesnej, zasobnej i liczącej się na arenie międzynarodowej, a jednocześnie solidarnej i sprawiedliwej dla wszystkich"

- napisał Jarosław Kaczyński.

"Życzę również państwu, by Telewizja Republika nieustająco się rozwijała, pozyskiwała kolejne zastępy wiernych widzów oraz zdobywała coraz mocniejszą pozycję na rynku telewizyjnym. 6 lat temu wypełniliście państwo na nim dojmującą lukę, stając się konkurencją dla dominującej na wizji liberalno-lewicowej orientacji ideowej. W ten sposób wolna myśl, nieskrępowana schematami poprawności politycznej rzucała wyzwanie stylowi myślenia właściwemu dla establishmentu kompradorskich elit"

- dodał prezes PiS.

"Za tę rzuconą ówcześnie rękawicę i codziennie pełną poświęceń, ale przez to piękną pracę dla dobra Rzeczypospolitej chciałbym państwu, byłym i obecnym pracownikom i współpracownikom TV Republika serdecznie podziękować, a także życzyć państwu i waszym rodzinom wszystkiego, co najlepsze. Muszę jeszcze dodać, że dzisiejsza pozycja Telewizji Republika to wielka zasługa pani redaktor Doroty Kani, osoby odważnej, potrafiącej dążyć do wyznaczonego celu i za to jej dziękuję i bardzo gratuluję"

- podkreślił Jarosław Kaczyński.