Jarosław Kaczyński dziękuje Dorocie Kani. "Dzisiejsza pozycja TV Republika to Pani wielka zasługa"

Jarosław Kaczyński / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

- Dzisiejsza pozycja Telewizji Republika to wielka zasługa pani redaktor Doroty Kani, osoby odważnej, potrafiącej dążyć do wyznaczonego celu i za to jej dziękuję i bardzo gratuluję - napisał w liście z okazji jubileuszu 6-lecia Telewizji Republika prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. List odczytał podczas uroczystej gali Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS.

Dziś w warszawskiej Galerii Porczyńskich odbywa się uroczysta gala 6 lat Telewizji Republika. Specjalnie z tej okazji okolicznościowy list wystosował prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

"Na tę wspaniałą okoliczność chciałbym życzyć Państwu dalszych sukcesów w pięknej służbie prawdzie, wolnej myśli oraz elementarnym, konstytutywnym dla naszej formacji kulturowej wartościom. Swoje ideowe przesłanie ujęliście państwo w pięciu zasadach: rozsądek, rynek, rodzina, religia, Rzeczpospolita. Niech misja Telewizji Republika, niech państwa publicystyka, oraz dające wspaniałą szansę na lepsze i bardziej dogłębne rozumienie świata informacje sprawią, że wartości, na których straży państwo stoicie, będą internalizowane przez coraz większą liczbę Polek i Polaków, przez coraz więcej obywateli naszego państwa, dzięki czemu będzie nam coraz bliżej do Polski, której pragniemy, czyli Rzeczpospolitej silnej i nowoczesnej, zasobnej i liczącej się na arenie międzynarodowej, a jednocześnie solidarnej i sprawiedliwej dla wszystkich"

- napisał Jarosław Kaczyński.

"Życzę również państwu, by Telewizja Republika nieustająco się rozwijała, pozyskiwała kolejne zastępy wiernych widzów oraz zdobywała coraz mocniejszą pozycję na rynku telewizyjnym. 6 lat temu wypełniliście państwo na nim dojmującą lukę, stając się konkurencją dla dominującej na wizji liberalno-lewicowej orientacji ideowej. W ten sposób wolna myśl, nieskrępowana schematami poprawności politycznej rzucała wyzwanie stylowi myślenia właściwemu dla establishmentu kompradorskich elit"

- dodał prezes PiS.

"Za tę rzuconą ówcześnie rękawicę i codziennie pełną poświęceń, ale przez to piękną pracę dla dobra Rzeczypospolitej chciałbym państwu, byłym i obecnym pracownikom i współpracownikom TV Republika serdecznie podziękować, a także życzyć państwu i waszym rodzinom wszystkiego, co najlepsze. Muszę jeszcze dodać, że dzisiejsza pozycja Telewizji Republika to wielka zasługa pani redaktor Doroty Kani, osoby odważnej, potrafiącej dążyć do wyznaczonego celu i za to jej dziękuję i bardzo gratuluję"

- podkreślił Jarosław Kaczyński.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Japonia wysłała samolot do Wuhanu

/ pixabay.com

  

- Rząd Japonii wysłał wyczarterowany samolot pasażerski do objętego kwarantanną miasta Wuhan w środkowych Chinach, by ewakuować stamtąd obywateli, którzy chcą powrócić do kraju – przekazały japońskie media.

Chińskie władze praktycznie odcięły liczący 11 mln mieszkańców Wuhan od świata, by powstrzymać rozwój epidemii nowego koronawirusa wywołującego groźne zapalenie płuc. Według dzisiejszych danych oficjalnych w Chinach potwierdzono 106 zgonów i 4,5 tys. przypadków zakażeń wirusem.

Samolot typu Boeing 767 wyleciał z Tokio dzisiaj wieczorem i zgodnie z planem powinien powrócić następnego dnia rano.

Szef japońskiego MSZ Toshimitsu Motegi powiedział dziennikarzom, że samolot może zabrać około 200 pasażerów, tymczasem w Wuhanie i okolicach przebywa około 650 Japończyków, którzy chcą wrócić do kraju.

Rząd organizuje kolejne samoloty, które mogą wylecieć do Wuhanu już w środę

– dodał.

„Strona chińska poinformowała nas, że są gotowi przyjąć jeden lot czarterowy”

- powiedział minister.

Zaznaczył, że ustalono również środki konieczne do przewiezienia Japończyków na lotnisko w Wuhanie.

„Wyślemy dziś wieczorem do Wuhanu pierwszy samolot, który zawiezie maski, ubrania ochronne i inne wsparcie dla Chińczyków i obywateli Japonii na miejscu”

- dodał Motegi.

Na pokładzie samolotu będzie również lekarz i dwie pielęgniarki, którzy zbadają powracających z Wuhanu Japończyków. Ci z objawami, takimi jak gorączka, zostaną w Japonii skierowani do szpitala, a pozostali będą mogli wrócić do pracy lub szkoły z zaleceniem, by unikali zatłoczonych miejsc i dwa razy dziennie mierzyli temperaturę.

Japoński rząd zdecydował również o wpisaniu zakażenia nowym wirusem na listę chorób zakaźnych, w przypadku których władze mogą hospitalizować pacjentów nawet bez ich zgody.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts