"Pamiętam, jak Ewa Stankiewicz rzuciła hasło: zróbmy naszą telewizję. Taki był początek, chcieliśmy zrobić alternatywę dla tego, co było. Też jest bardzo ważna data, kiedy telewizja uruchomiła swoje nadawanie. To był 10 kwietnia. Pierwszy sygnał wysłaliśmy 10 kwietnia i kiedy patrzę na Antoniego Macierewicza, na jego dzieło, na to co robił, to wydaje mi się, że oprócz pracy politycznej, to ważne było to, żeby były media, które powiedzą coś innego"

- powiedział Tomasz Sakiewicz, prezes zarządu Telewizji Republika. Jak dodał, pierwszego dnia w internecie Telewizję Republika obejrzało aż 150 tysięcy osób!

Właśnie z Telewizji Republika wywodzi się wielu dziennikarzy, pracujących dziś w mediach publicznych.

"Jeżeli spojrzycie dziś na media publiczne, to jest Telewizja Republika. My byliśmy pierwszą kadrową, u nas przechodzili pierwsze szkolenie telewizyjne. Kiedy inni cenzurują informacje, to gwałtownie ludzie przyłączają się do Republiki. Znaczenie ma, że istnieje Telewizja Republika. To alternatywa, która będzie dla Was bardzo ważna"

- podkreślił Sakiewicz.

W uroczystej gali 6-lecia Telewizji Republika w Galerii Porczyńskich w Warszawie udział bierze około 400 osób, w tym marszałek Sejmu Marek Kuchciński, rzeczniczka PiS Beata Mazurek, szef gabinetu politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski, były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, posłowie, senatorowie czy przedstawiciele ambasad.

Sponsorami i partnerami gali TV Republika są: