Laureaci Telewizji Republika: minister Soboń, prezes Jagiełło, Wydawnictwo Biały Kruk

Leszek Sosnowski / TV Republika

  

Minister Artur Soboń, prezes Zbigniew Jagiełło i Wydawnictwo Biały Kruk - to pierwsi laureaci Nagród Telewizji Republika, jakie wręczone zostały na uroczystej gali z okazji 6. rocznicy istnienia stacji.

Nagrodę przyznaną w kategorii "Kultura" wręczyła redaktor Katarzyna Gójska.

"Prawdziwym wyzwaniem dla białego kruka jest przetrwanie w świecie czerni. Nasi laureaci wybrali nie tylko tę nazwę, ale i trudną drogę. Żyjemy w świecie, gdy trzeba walczyć o własną tożsamość i tradycję. Wydawnictwo Biały Kruk uczestniczy w budowaniu wspólnoty, państwo dokumentują i opisują naszą tożsamość, dokonania, tradycję. Pokazują polską wizję Europy i świata"

- powiedziała.

Laureatem nagrody zostało Wydawnictwo Biały Kruk. Na scenie pojawił się prezes Leszek Sosnowski.

"Doświadczam faktycznie dobrej zmiany. To, że kapituła kogoś dostrzegła w Krakowie, to ważna rzecz. Autorów państwo znacie, bez tych autorów nie mielibyśmy takich osiągnięć, jakie mamy. Sukces naszego rodzinnego wydawnictwa zawdzięczamy nie tylko prezesowi, ale i jego rodzinie. Mój syn obiecuje, ze pociągnie to wszystko po mnie. Daj Boże, żeby tak było. Serdecznie gratuluję Republice. Sześć lat to skończony wiek przedszkolny, a przed Wami jeszcze podstawówka, liceum - zreformowane oczywiście - studia. Polskie media nie rozwiną się bez pomocy państwa. Nasze media, czyli polskie, narodowe, te, które będą bronić naszej tożsamości"

- powiedział w swoim wystąpieniu.

Wydawnictwo Biały Kruk zostało założone w 1996 roku przez Leszka Sosnowskiego. Specjalizuje się w wydawaniu publikacji o zróżnicowanej tematyce katolickiej, kulturalnej, historycznej czy patriotycznej. O samym dziele i nauczaniu św. Jana Pawła II nakładem Białego Kruka wydano ponad 90 publikacji. Inne pozycje z tego wydawnictwa dotyczyły m.in. Polski i jej regionów, życia Kościoła czy pielgrzymek po świecie. Publikacje wydawane są w wielu wersjach językowych.

Wcześniej nagrodę odebrał Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji. Przyznano mu nagrodę Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa. Wręczył mu ją Piotr Hofman.

"Znane powiedzenie mówi: nie ma piskląt bez gniazda. To także rola władzy, żeby te gniazda były dostępne. To jeden z warunków wzrastania dobrobytu i poprawy wskaźników demograficznych. Nasz laureat w swojej pracy jest zaangażowany i rozwija jeden z flagowych programów, jaki jest program Mieszkanie Plus. Własność to jedno z fundamentalnych praw człowieka, bez tego nie czujemy się wolni. To również nasz laureat przyczynił się do zmiany w tym obszarze, do likwidacji reliktu, jakim było użytkowanie wieczyste. Przywrócił nam własność, co jest bardzo istotne dla poczucia wolności i własności przez każdego człowieka. Dzięki tej zmianie poczuliśmy jeszcze pełniej, że mogliśmy strząsnąć z ramion kurz tamtego systemu. Dziękujemy również za sympatię i słowa wsparcia kierowane do małych i średnich przedsiębiorców. To filar polskiej gospodarki, to baza, fundament, coś, co mamy najlepszego"

- powiedział Hofman przed wręczeniem nagrody.

Minister Soboń podziękował szczególnie dwóm osobom.

"Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. Dziękuję panu premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu i Mateuszowi Morawieckiemu za zaufanie i możliwość pełnienia służby publicznej. Tę nagrodę traktuję jako zobowiązanie, aby tę strefę wolności gospodarczej i polskiej własności poszerzać. To był cel naszego rządu Prawa i Sprawiedliwości"

- powiedział.

W kategorii "Biznes" nagrodę Telewizji Republika otrzymał Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego. W czasach PRL był on działaczem Solidarności Walczącej, autorem publikacji w niezależnych wydawnictwach i współredaktorem wydania dwutygodnika "Solidarność Walcząca". Od 14 września 2009 roku jest prezesem zarządu PKO Bank polski. W 2007 roku został odznaczony przez prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Nagrodę w jego imieniu odebrał Maks Kraczkowski.

"W imieniu pracowników banku, w tym członków zarządu, dziękuję za wyróżnienie. Zapewniam, że jako największy polski bank będziemy dalej starali się budować wszystko to, co wiąże się z innowacyjnością systemów bankowych w Polsce, będziemy codziennie dla państwa jeszcze lepsi"

- podkreślił.

W uroczystej gali 6-lecia Telewizji Republika w Galerii Porczyńskich w Warszawie udział bierze około 400 osób, w tym marszałek Sejmu Marek Kuchciński, rzeczniczka PiS Beata Mazurek, szef gabinetu politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski, były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, posłowie, senatorowie czy przedstawiciele ambasad.

Sponsorzy i partnerzy gali TV Republika:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

To koniec protestów we Francji? Premier przedstawił założenia reformy emerytalnej

Edouard Philippe / By Jacques Paquier - https://www.flickr.com/photos/125671268@N02/46823998804/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=78827043

  

Zachowanie 62 lat jako minimalnego wieku przejścia na emeryturę, likwidacja 42 planów emerytalnych i utworzenie „uniwersalnego systemu emerytalnego” - to założenia długo oczekiwanej reformy emerytalnej, przedstawionej w środę przez premiera Francji Edouarda Philippe'a.

Rząd zamierza podwyższyć z 62 do 64 lat wiek przejścia na emeryturę z prawem do otrzymywania świadczeń w pełnym wymiarze.

Przeciwne reformie związki zawodowe organizują manifestacje w całym kraju. Od ubiegłego tygodnia trwa we Francji strajk generalny sektora transportowego, oświaty i części służb publicznych

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl