Jubileusz TV Republika. List premiera Morawieckiego: "Waszą największą siłą jest niezależność"

W Galerii Porczyńskich w Warszawie trwa jubileuszowa gala z okazji 6. rocznicy Telewizji Republika. Na gali nie brakuje znakomitych gości. Listy przekazali natomiast premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Beata Szydło. - Wasza stacja to wspólne dzieło tych, którzy mieli i nadal mają odwagę zmieniać polski rynek medialny. Cieszę się, że Telewizja Republika zyskuje wciąż nowych widzów, że zaufanie, którym obdarzono Was sześć lat temu, wciąż procentuje - podkreślił premier Morawiecki.

screen TV Republika

Na gali Telewizji Republika pojawili się marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wicemarszałkowie Sejmu Beata Mazurek i Ryszard Terlecki, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, minister Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski, szef KPRM Michał Dworczyk, minister Marek Suski, minister Anna Zalewska, b. szef MON Antoni Macierewicz i wielu innych znakomitych gości.

Premier Mateusz Morawiecki nie mógł osobiście pojawić się na gali 6-lecia Telewizji Republika, ale skierował do uczestników tego wydarzenia wyjątkowy list. Złożył jubileuszowe gratulacje zespołowi Republiki, a także przesłał serdeczne pozdrowienia do tych, którzy dziś zdecydowali się świętować jubileusz razem z zespołem redakcyjnym podczas gali.

"Tworzycie medium, którego największą siłą jest niezależność, służba prawdzie i wierność fundamentalnym wartościom. Wasza stacja to wspólne dzieło tych, którzy mieli i nadal mają odwagę zmieniać polski rynek medialny. Cieszę się, że Telewizja Republika zyskuje wciąż nowych widzów, że zaufanie, którym obdarzono Was sześć lat temu, wciąż procentuje"

- napisał w liście premier Mateusz Morawiecki.

List do uczestników gali skierowała także wicepremier Beata Szydło. Przypomniała w nim, że stacja rozpoczęła działalność w 3. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

"Warto wrócić do tamtych czasów, by przypomnieć sobie, jak nam się wtedy żyło,jacy byliśmy, jakie były nasze dążenia, marzenia i aspiracje. A nade wszystko - jaka była wtedy Polska? W moim głębokim przekonaniu w ówczesnej Polsce trudno było o prawdę. Trudno było o wartości, które legły u podstaw założenia tej stacji, a obrona których jest wpisana w jej misję. Są nimi rozsądek, rodzina, religia i Rzeczpospolita"

- napisała wicepremier.

"Telewizja Republika dobrze służy polskiej debacie publicznej, dobrze służy polskiej demokracji. Konsekwentnie poszerza spektrum opinii o konserwatywny punkt widzenia, wcześniej marginalizowany przez lewicowo-liberalny i politycznie poprawny główny nurt mediów"

- zauważył z kolei marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który także wystosował list do uczestników gali.

Sponsorzy i partnerzy gali TV Republika:

 

Źródło: niezalezna.pl

#Beata Szydło #Mateusz Morawiecki #Telewizja Republika

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo