Jubileusz TV Republika. List premiera Morawieckiego: "Waszą największą siłą jest niezależność"

/ screen TV Republika

  

W Galerii Porczyńskich w Warszawie trwa jubileuszowa gala z okazji 6. rocznicy Telewizji Republika. Na gali nie brakuje znakomitych gości. Listy przekazali natomiast premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Beata Szydło. - Wasza stacja to wspólne dzieło tych, którzy mieli i nadal mają odwagę zmieniać polski rynek medialny. Cieszę się, że Telewizja Republika zyskuje wciąż nowych widzów, że zaufanie, którym obdarzono Was sześć lat temu, wciąż procentuje - podkreślił premier Morawiecki.

Na gali Telewizji Republika pojawili się marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wicemarszałkowie Sejmu Beata Mazurek i Ryszard Terlecki, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, minister Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski, szef KPRM Michał Dworczyk, minister Marek Suski, minister Anna Zalewska, b. szef MON Antoni Macierewicz i wielu innych znakomitych gości.

Premier Mateusz Morawiecki nie mógł osobiście pojawić się na gali 6-lecia Telewizji Republika, ale skierował do uczestników tego wydarzenia wyjątkowy list. Złożył jubileuszowe gratulacje zespołowi Republiki, a także przesłał serdeczne pozdrowienia do tych, którzy dziś zdecydowali się świętować jubileusz razem z zespołem redakcyjnym podczas gali.

"Tworzycie medium, którego największą siłą jest niezależność, służba prawdzie i wierność fundamentalnym wartościom. Wasza stacja to wspólne dzieło tych, którzy mieli i nadal mają odwagę zmieniać polski rynek medialny. Cieszę się, że Telewizja Republika zyskuje wciąż nowych widzów, że zaufanie, którym obdarzono Was sześć lat temu, wciąż procentuje"

- napisał w liście premier Mateusz Morawiecki.

List do uczestników gali skierowała także wicepremier Beata Szydło. Przypomniała w nim, że stacja rozpoczęła działalność w 3. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

"Warto wrócić do tamtych czasów, by przypomnieć sobie, jak nam się wtedy żyło,jacy byliśmy, jakie były nasze dążenia, marzenia i aspiracje. A nade wszystko - jaka była wtedy Polska? W moim głębokim przekonaniu w ówczesnej Polsce trudno było o prawdę. Trudno było o wartości, które legły u podstaw założenia tej stacji, a obrona których jest wpisana w jej misję. Są nimi rozsądek, rodzina, religia i Rzeczpospolita"

- napisała wicepremier.

"Telewizja Republika dobrze służy polskiej debacie publicznej, dobrze służy polskiej demokracji. Konsekwentnie poszerza spektrum opinii o konserwatywny punkt widzenia, wcześniej marginalizowany przez lewicowo-liberalny i politycznie poprawny główny nurt mediów"

- zauważył z kolei marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który także wystosował list do uczestników gali.

Sponsorzy i partnerzy gali TV Republika:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wielka Brytania: Huawei ma zielone światło

/ geralt

  

Wielka Brytania zezwoli chińskiemu gigantowi telekomunikacyjnemu Huawei na ograniczoną rolę w budowie sieci 5G - poinformował rząd premiera Borisa Johnsona.

Rząd wyjaśnił, nie wymieniając z nazwy firmy Huawei, że "dostawcy wysokiego ryzyka" zostaną wykluczeni z wrażliwej ze względów bezpieczeństwa części sieci, nazywanej rdzeniem, w której przetwarzane są dane. W pozostałej części sieci, nazywanej peryferiami, która obejmuje maszty telekomunikacyjne i przekaźniki, ich udział będzie ograniczony do 35 proc. Ponadto będą one wykluczone z terenów ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa, takich jak okolice baz wojskowych czy elektrowni jądrowych.

"To jest rozwiązanie dopasowane do brytyjskiej sytuacji i decyzja odpowiada wyzwaniom, wobec których stoimy"

- oświadczyła po posiedzeniu Narodowej Rady Bezpieczeństwa Nicky Morgan, minister kultury, cyfryzacji, mediów i sportu.

Decyzję tę będą musieli jeszcze zaaprobować posłowie, ale biorąc pod uwagę wyraźną większość, którą rząd ma w Izbie Gmin, wydaje się, że nie będzie z tym problemu.

Decyzja w sprawie udziału Huawei w budowie sieci 5G była najtrudniejszym dotąd wyborem w polityce zagranicznej, który musiał podjąć rząd Johnsona. Z jednej strony presję na Londyn wywierały Stany Zjednoczone, ostrzegające, że sprzęt Huawei może być wykorzystywany przez chińskie władze do szpiegowania, zatem jego dopuszczenie naraża na szwank specjalne brytyjsko-amerykańskie stosunki w dziedzinie bezpieczeństwa. Z drugiej strony Chiny, będące kluczowym partnerem handlowym dla Wielkiej Brytanii, groziły poważnymi konsekwencjami gospodarczymi w przypadku wykluczenia Huawei. Dodatkowo brytyjski biznes ostrzegał, że zakaz dla Huawei opóźniłby wprowadzenie w Wielkiej Brytanii superszybkich połączeń 5G i w konsekwencji kosztowałby miliardy funtów.

Chińska firma wyraziła zadowolenie z podjętej przez rząd decyzji.

"Huawei został uspokojony potwierdzeniem przez brytyjski rząd, że możemy kontynuować współpracę z naszymi klientami, aby wprowadzać 5G na rynek. Ta oparta na dowodach decyzja zaowocuje bardziej zaawansowaną, bezpieczniejszą i bardziej opłacalną infrastrukturą telekomunikacyjną, która będzie odpowiednia na przyszłość. Daje ona Wielkiej Brytanii dostęp do wiodącej na świecie technologii i zapewnia konkurencyjność jej rynku"

- napisał w wydanym oświadczeniu Victor Zhang z Huawei.

Władze USA jak na razie nie odniosły się do brytyjskiej decyzji.

Huawei, największy na świecie producent sprzętu telekomunikacyjnego, zaprzecza amerykańskim oskarżeniom o powiązania z chińskim wywiadem i przekonuje, że Stany Zjednoczone chcą zakazać jego produktów, gdyż żadna amerykańska firma nie może zaoferować takiego samego zakresu technologii 5G w konkurencyjnej cenie.

Trzech z czterech operatorów sieci komórkowych w Wielkiej Brytanii już wcześniej ogłosiło, że będzie używać peryferyjnych urządzeń Huawei w usługach 5G.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts