Sellin odniósł się w ten sposób na antenie Radia Zet do wypowiedzi dr. Piotra Rypsona, byłego p.o. dyrektora muzeum, który mówił w wywiadzie dla Wyborcza.pl, że "sytuacja w muzeum jest patologiczna".

Nie chodzi tylko o cenzurę. Pracownicy są mobbowani. Odeszło już 10 proc. załogi

 - powiedział Rypson.

Wiceminister kultury podkreślił, że resort ma stały kontakt z załogą MNW.

Nawet chyba w przyszłym tygodniu jesteśmy umówieni na rozmowę w ministerstwie z przedstawicielami załogi właśnie, i będziemy rozmawiać, jak z ich perspektywy wygląda działalność Muzeum Narodowego w ostatnich latach i pod nowym kierownictwem, więc nie unikamy tego typu rozmów i szukania tego typu opinii

 - powiedział Sellin.

Podkreślił, że "nie wie, czy tezy wygłoszone przez byłego dyrektora są prawdziwe".

Wolę usłyszeć to bezpośrednio od przedstawicieli załogi

 - zaznaczył wiceszef MKiDN.

Na informację o tym, że w muzeum związki zawodowe szykują się do sporu zbiorowego, odpowiedział, że o tym nie słyszał. Dopytywany, po co w takim razie spotkanie z zespołem, mówił, że pracownicy MNW o nie poprosili.

Jak ktoś prosi o spotkanie i są to pracownicy jednej z najważniejszych instytucji kultury w Polsce, to oczywiście minister kultury zgadza się na takie spotkanie i takie spotkanie będzie

 - podkreślił.

Dr Piotr Rypson w 2018 r. zastąpił na stanowisku dyrektora MNW dr Agnieszkę Morawińską, która kierowała placówką przez osiem lat. Pełnienie obowiązków dyrektora powierzył mu minister kultury Piotr Gliński, przyjmując dymisję Morawińskiej z dniem 2 lipca zeszłego roku. 30 listopada 2018 r. na stanowisko dyrektora MNW minister kultury powołał prof. Jerzego Miziołka. 

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu kontrowersje wywołała decyzja o usunięciu z wystawy stałej muzeum prac Natalii LL i Katarzyny Kozyry. Usunięcie prac z muzeum nakazał dyrektor placówki prof. Jerzy Miziołek, który tłumaczył, że dzieła te "rozpraszały młodzież", a muzeum otrzymywało skargi od niezadowolonych gości. Po tzw. "bananowym proteście" kontrowersyjne pracy wróciły do muzeum.