Brytyjscy posłowie czują się zagrożeni. Nasilają się groźby

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Szefowa londyńskiej policji Cressida Dick ostrzegła przed "bezprecedensową" liczbą gróźb pod adresem posłów zasiadających w brytyjskim parlamencie. Wśród przyczyn wskazuje się m.in. na frustrację wyborców związaną z wyjściem kraju z Unii Europejskiej.

Według statystyk liczba przestępstw przeciwko posłom wzrosła w ciągu 12 miesięcy ponad dwukrotnie, z poziomu 151 w 2017 roku do 342 na koniec 2018 roku. Jednocześnie tylko w pierwszych czterech miesiącach tego roku odnotowano już 152 przestępstwa - o 90 proc. więcej niż w tym samym okresie rok temu - i ponad 600 incydentów, które były badane przez policję.

Dick przypomniała także morderstwo polityczne posłanki Partii Pracy Jo Cox w trakcie kampanii przed referendum ws. wyjścia z Unii Europejskiej w czerwcu 2016 roku, podkreślając, że od tego czasu liczba prześladowań i wyzwisk utrzymuje się na poziomie, jakiego nie obserwowano wcześniej.

Dick argumentowała, że "polaryzacja opinii publicznej" ws. kwestii społecznych i politycznych miała także "duży wpływ na skalę protestów" przeciwko politykom.

Z kolei wicekomisarz Neil Basu - zastępca Dick w Metropolitan Police, który odpowiada m.in. za walkę z terroryzmem - zaznaczył, że "olbrzymie znaczenie" dla rosnącej skali problemu mają frustracje wyborców dotyczące brexitu. Dodał, że sprawcy są po obu stronach politycznego podziału: 43 proc. ofiar to posłowie, którzy są za opuszczeniem Wspólnoty, a 47 proc. to politycy, którzy opowiadają się za dalszym członkostwem w Unii Europejskiej.

W ostatnich miesiącach funkcjonariusze policji powstrzymali m.in. próbę zamordowania innej posłanki Partii Pracy, Rosie Cooper. Wiele posłanek i posłów skarżyło się w ostatnich miesiącach także na otrzymywane regularnie groźby śmierci lub gwałtu.

Według nieoficjalnych doniesień mediów, grupa parlamentarzystów jest objętych dodatkową ochroną. Była deputowana Partii Konserwatywnej Anna Soubry opowiadała nawet o tym, że musiała zmienić miejsce zamieszkania, po tym gdy otrzymywała groźby i obelgi za jej opozycję wobec wyjścia kraju z Unii.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Senegal, Argentyna, Meksyk, Norwegia... Polska niepodległość świętowana na całym świecie!

Polskie barwy w Hiszpanii / twitter.com/@PLInst_Madrid

  

Polacy świętowali dziś 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji w całej Polsce odbywały się marsze, koncerty i różne patriotyczne wydarzenia. Okazuje się, że świąteczny nastrój wymknął się poza granice naszego kraju i rozlał na cały świat.

Główne obchody Narodowego Święta Niepodległości miały miejsce na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie, gdzie w obecności najwyższych władz państwowych odbyła się uroczysta odprawa wart z okazji Święta Niepodległości. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza zebrali się m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, kombatanci, mieszkańcy Warszawy i ci, którzy przyjechali na obchody z całego kraju.

[polecam:https://niezalezna.pl/296766-wazne-slowa-prezydenta-w-swieto-niepodleglosci-cale-pokolenia-nie-mialy-takiego-szczescia-jak-my]

Polskie barwy nie powiewały jednak tylko w granicach naszego kraju. W sieci pojawiło się mnóstwo zdjęć i nagrań ukazujących świętowanie polskiej niepodległości na całym świecie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl