Dwie osoby spalone w aucie - śledztwo

Prokuratura rejonowa w Kluczborku wszczęła śledztwo mające wyjaśnić okoliczności śmierci dwóch osób znalezionych w środę w spalonym samochodzie koło miejscowości Pokój (Opolskie) między Namysłowem a Kluczborkiem.

Zdjęcie ilustracyjne
Fotomag/Gazeta Polska

Jak poinformowała prokurator Anita Dąbrowa-Derda, śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

Pożar w lesie koło miejscowości Pokój zauważył w środę pracownik wieży obserwacyjnej. Na miejsce skierowano strażaków i policję. Na skrzyżowaniu leśnych dróg znaleziono spalony samochód, w którym znajdowały się szczątki dwóch osób.

Po wstępnych oględzinach śledczy wykluczają udział osób trzecich w zdarzeniu. Nie potwierdzają także informacji o tym, jakoby w samochodzie były szczątki mieszkającego w Prudniku małżeństwa z Chin, którego zaginięcie zgłoszono kilka dni temu.

W czwartek formalnie wszczęto śledztwo z artykułu dotyczącego nieumyślnego spowodowania śmierci. Obecnie śledczy chcą ustalić przyczyny zgonu i tożsamość ofiar. Ze względu na ich stan, prawdopodobnie nie będzie to możliwe bez przeprowadzenia badań DNA. Eksperci zbadają także wrak samochodu, by ustalić bezpośrednią przyczynę pożaru.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#policja #samochód #pożar

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo