Komu służą absurdalne tezy Michalkiewicza i Brauna? Macierewicz: Obronie Putina, to jedyny cel

Antoni Macierewicz / youtube.com/printscreen/Telewizja Republika

  

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości i przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz odniósł się do absurdalnych tez, głoszonych przez m.in. Stanisława Michalkiewicza i Grzegorza Brauna, dotyczących katastrofy smoleńskiej. Zdaniem byłego szefa MON jedynym ich celem jest rozpowszechnianie kłamstw. Macierewicz wskazał także komu może służyć tego typu nieodpowiedzialna propaganda. - Obronie pana Putina, to jest niestety, jedyny cel tych kłamstw - mówił Antoni Macierewicz.

W minioną sobotę rozpoczęło się VI Forum Polonijne – Konferencja Społeczno-Historyczna, w Amerykańskiej Częstochowie.
Podczas swojego wystąpienia Antoni Macierewicz przedstawił informacje dot. aktualnych prac tzw. podkomisji smoleńskiej.
Minister zapewnił m.in., że postępowanie które prowadzi komisja pod jego kierunkiem zostanie zakończone w tym roku, a raport końcowy będzie przedstawiony najpóźniej na początku 2020 roku.

Antoni Macierewicz odniósł się też do tez rozpowszechnianych przez członków i sympatyków „Konfederacji”, dotyczących katastrofy smoleńskiej. 

"Czemu służy teza pana Stanisława Michalkiewicza, że jedyne co wiemy, to to, że była katastrofa? Czemu służy teza pana Grzegorza [Brauna – red.], że ten samolot nigdy nie wyleciał z Warszawy?"

- pytał Macierewicz, po czym sam udzielił odpowiedzi - Jednemu, obronie pana Putina - mówił.

Zdaniem szefa podkomisji smoleńskiej takie stawianie sprawy przez Michalkiewicza i Brauna wskazuje, że jedynym ich celem jest rozpowszechnianie kłamstw.

"Powtarzam jeszcze raz, stosunek do sprawy smoleńskiej jest wyznacznikiem stosunku do narodu i państwa polskiego. Jest wyznacznikiem stosunku do naszej przyszłości – czy będziemy narodem i państwem niepodległym, czy też będziemy narodem i państwem , którym można w dowolny sposób manipulować, okłamywać, zwodzić i uniemożliwiać dojście do prawdy?"

- podkreślił Macierewicz i zaapelował do Michalkiewicza i Brauna - "Proszę, żebyście panowie powrócili do prawdy" 

OBEJRZYJ CAŁE WYSTĄPIENIE ANTONIEGO MACIEREWICZA PODCZAS FORUM POLONIJNEGO W AMERYKAŃSKIEJ CZĘSTOCHOWIE.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus. Dzieci uczą się w domu

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/Pexels

  

W dniach, gdy w kilku regionach na północy Włoch szkoły są zamknięte z powodu szerzenia się koronawirusa, niektórzy uczniowie kontynuują nauką, łącząc się z nauczycielami poprzez internetowe komunikatory. Sprawdzana jest obecność i prace domowe.

Młodzież nie siada rano w szkolnej ławce, ale przy swoim biurku w domu i włącza kamery w tabletach, smartfonach i laptopach, by nawiązać kontakt z nauczycielami. Oni również są w swoich domach.

Prowadzą lekcje na odległość, które są niemal takie same, jak w klasie; są wykłady, wspólne rozwiązywanie ćwiczeń, tłumaczenie nowego materiału, kontrola zadań domowych.

Taki system kontynuowania nauki wprowadzono w technikum ekonomicznym w mieście Busto Arsizio w Lombardii, która jest najbardziej dotknięta szerzeniem się koronawirusa. Z tego powodu szkoły wszystkich szczebli i uniwersytety zamknięte są w całym regionie. Jak relacjonują media, dyrekcja technikum nie ogłosiła dodatkowych ferii w dniach kryzysu, ale szybko zorganizowała internetowe lekcje dla ponad dwóch tysięcy uczniów, które prowadzi 200 nauczycieli. Wszyscy siedzą w domach. Każdy uczeń korzysta z własnego smartfona lub domowego komputera albo tableta, który na ten czas zapewniła mu szkoła. Profesorowie zaczynają lekcje tak samo, jak w klasie, od sprawdzenia obecności. Proszą o pokazanie odrobionych lekcji.

“Zwiększyliśmy korzystanie z technologii, której codziennie używamy w klasach i zamieniliśmy ten trudny moment w okazję rozwoju dla wszystkich”

- powiedziała dyrektor technikum Amanda Ferrario, cytowana przez dziennik „La Repubblica”. Podkreśliła, że jest bardzo dumna z tego, jak sprawnie i szybko przebiegła organizacja lekcji na odległość. Gazeta napisała, że to przykład wykorzystania „technologii w czasach kwarantanny”.

Uczniowie powiedzieli telewizji RAI, że są zadowoleni, że ich szkoła w tak oryginalny sposób postanowiła odpowiedzieć na kryzys wywołany przez groźny wirus. Nikt nie chodzi na wagary.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts