W minioną sobotę rozpoczęło się VI Forum Polonijne – Konferencja Społeczno-Historyczna, w Amerykańskiej Częstochowie.
Podczas swojego wystąpienia Antoni Macierewicz przedstawił informacje dot. aktualnych prac tzw. podkomisji smoleńskiej.
Minister zapewnił m.in., że postępowanie które prowadzi komisja pod jego kierunkiem zostanie zakończone w tym roku, a raport końcowy będzie przedstawiony najpóźniej na początku 2020 roku.

Antoni Macierewicz odniósł się też do tez rozpowszechnianych przez członków i sympatyków „Konfederacji”, dotyczących katastrofy smoleńskiej. 

"Czemu służy teza pana Stanisława Michalkiewicza, że jedyne co wiemy, to to, że była katastrofa? Czemu służy teza pana Grzegorza [Brauna – red.], że ten samolot nigdy nie wyleciał z Warszawy?"

- pytał Macierewicz, po czym sam udzielił odpowiedzi - Jednemu, obronie pana Putina - mówił.

Zdaniem szefa podkomisji smoleńskiej takie stawianie sprawy przez Michalkiewicza i Brauna wskazuje, że jedynym ich celem jest rozpowszechnianie kłamstw.

"Powtarzam jeszcze raz, stosunek do sprawy smoleńskiej jest wyznacznikiem stosunku do narodu i państwa polskiego. Jest wyznacznikiem stosunku do naszej przyszłości – czy będziemy narodem i państwem niepodległym, czy też będziemy narodem i państwem , którym można w dowolny sposób manipulować, okłamywać, zwodzić i uniemożliwiać dojście do prawdy?"

- podkreślił Macierewicz i zaapelował do Michalkiewicza i Brauna - "Proszę, żebyście panowie powrócili do prawdy" 

OBEJRZYJ CAŁE WYSTĄPIENIE ANTONIEGO MACIEREWICZA PODCZAS FORUM POLONIJNEGO W AMERYKAŃSKIEJ CZĘSTOCHOWIE.