Komu służą absurdalne tezy Michalkiewicza i Brauna? Macierewicz: Obronie Putina, to jedyny cel

Antoni Macierewicz / youtube.com/printscreen/Telewizja Republika

  

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości i przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz odniósł się do absurdalnych tez, głoszonych przez m.in. Stanisława Michalkiewicza i Grzegorza Brauna, dotyczących katastrofy smoleńskiej. Zdaniem byłego szefa MON jedynym ich celem jest rozpowszechnianie kłamstw. Macierewicz wskazał także komu może służyć tego typu nieodpowiedzialna propaganda. - Obronie pana Putina, to jest niestety, jedyny cel tych kłamstw - mówił Antoni Macierewicz.

W minioną sobotę rozpoczęło się VI Forum Polonijne – Konferencja Społeczno-Historyczna, w Amerykańskiej Częstochowie.
Podczas swojego wystąpienia Antoni Macierewicz przedstawił informacje dot. aktualnych prac tzw. podkomisji smoleńskiej.
Minister zapewnił m.in., że postępowanie które prowadzi komisja pod jego kierunkiem zostanie zakończone w tym roku, a raport końcowy będzie przedstawiony najpóźniej na początku 2020 roku.

Antoni Macierewicz odniósł się też do tez rozpowszechnianych przez członków i sympatyków „Konfederacji”, dotyczących katastrofy smoleńskiej. 

"Czemu służy teza pana Stanisława Michalkiewicza, że jedyne co wiemy, to to, że była katastrofa? Czemu służy teza pana Grzegorza [Brauna – red.], że ten samolot nigdy nie wyleciał z Warszawy?"

- pytał Macierewicz, po czym sam udzielił odpowiedzi - Jednemu, obronie pana Putina - mówił.

Zdaniem szefa podkomisji smoleńskiej takie stawianie sprawy przez Michalkiewicza i Brauna wskazuje, że jedynym ich celem jest rozpowszechnianie kłamstw.

"Powtarzam jeszcze raz, stosunek do sprawy smoleńskiej jest wyznacznikiem stosunku do narodu i państwa polskiego. Jest wyznacznikiem stosunku do naszej przyszłości – czy będziemy narodem i państwem niepodległym, czy też będziemy narodem i państwem , którym można w dowolny sposób manipulować, okłamywać, zwodzić i uniemożliwiać dojście do prawdy?"

- podkreślił Macierewicz i zaapelował do Michalkiewicza i Brauna - "Proszę, żebyście panowie powrócili do prawdy" 

OBEJRZYJ CAŁE WYSTĄPIENIE ANTONIEGO MACIEREWICZA PODCZAS FORUM POLONIJNEGO W AMERYKAŃSKIEJ CZĘSTOCHOWIE.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wielki strajk w General Motors

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/Ken Lane/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Ponad 49 tys. pracowników koncernu motoryzacyjnego General Motors w USA rozpoczęło dziś nad ranem strajk - informuje agencja Associated Press. Wcześniej załamały się rozmowy między przedstawicielami firmy a związkowcami.

W dziewięciu stanach z powodu strajku nie działają 33 fabryki i 22 magazyny części zamiennych.

Nie jest jasne, jak długo będzie trwał protest. Według związku United Auto Workers (UAW), którego członkowie biorą udział w strajku, GM w czasie trwających od miesięcy rozmów nie przedstawił pracownikom znaczących propozycji. GM z kolei twierdzi, że złożyło konkretne oferty, w tym zapowiedź podniesienia pensji i inwestycji w fabrykach.

Jak podkreśla AP, jest to pierwszy ogólnokrajowy strajk tego związku zawodowego od 2-dniowego strajku z 2007 roku.

Wiceszef UAW, główny negocjator związkowców Terry Dittes ocenił, że strajk jest ostatecznością, ale jest potrzebny, ponieważ obie strony są daleko od porozumienia w negocjacjach nad nową czteroletnią umową zbiorową.

"Bronimy uczciwych płac, bronimy wysokiej jakości opieki zdrowotnej w przystępnej cenie, bronimy naszej części zysków"

- mówił.

Z kolei GM podkreśla, że zaoferowało pracownikom m.in. podniesienie płac oraz inwestycje w amerykańskich fabrykach o wartości 7 mld dolarów, które skutkowałyby pojawieniem się 5,4 tys. nowych miejsc pracy. Część z nich mieliby zapełnić obecni pracownicy. Firma utrzymuje, że zaproponowała pracownikom również wyższy udział w zyskach i że oferuje jedne z lepszych w kraju usługi zdrowotne.

Rozmowy mają zostać wznowione w poniedziałek o 10 rano (godz. 16 w Polsce)

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl