Rzecznik rządu nie zostawia cienia wątpliwości. „Polskiego Kościoła będziemy bronić”

Joanna Kopcińska / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

- Atakowany jest polski Kościół, którego bronimy i bronić będziemy – zaznaczyła dziś Joanna Kopcińska. Rzecznik rządu doniosła się do sprawy plakatów Matki Bożej z tęczową aureolą.

W poniedziałek policja zatrzymała 51-letnią kobietę, Elżbietę Podleśną, której przedstawiono zarzut profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w Płocku (woj. mazowieckie) pod koniec kwietnia.

Sprawa dotyczy rozlepienia w nocy z 26 na 27 kwietnia wokół płockiego kościoła św. Dominika, m.in. na koszach na śmieci i na przenośnych toaletach, plakatów oraz nalepek z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, na których postaci Maryi i Dzieciątka otoczone zostały aureolami w barwach tęczy.
Szef MSWiA Joachim Brudziński podał dziś szczegóły sprawy.

Ksiądz dokonał zgłoszenia podejrzenia popełnienia przestępstwa. Policja wszczyna postępowanie, z zabezpieczonego monitoringu udaje się zidentyfikować jedna z nich. Policja poprosiłaby ta panią znacznie wcześniej o wyjaśnienia, lecz ona przebywała za granicą. Gdy wróciła do kraju, funkcjonariusze zapukali o 7 rano i dokonali zatrzymania celem przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego”

– tłumaczył.

"Zawsze wtedy, gdy jest złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, policja i służby muszą wykonywać swoje czynności" – powiedziała w Polsat News rzecznik rządu. Wskazała też, że o tym, czy w tej sprawie doszło do złamania prawa zadecyduje sąd.

Według Kopcińskiej, policja zawsze reagowała tak samo, gdy w przeszłości obrażane były uczucia religijne, bez względu na to, o jakie wyznanie chodziło. Podkreśliła też konieczność wyjaśnienia każdego tego typu incydentu.

"Szanujmy się wzajemnie. Tutaj uczucia religijne katolików, których w Polsce jest zdecydowana większość, zostały urażone. Zostało złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. W 2015 roku, wtedy kiedy wieprzowina znalazła się w meczecie, to były lata rządów Platformy Obywatelskiej. Policja podjęła podobne czynności i wtedy nie było tak głośno i nie było larum, a tu atakowany jest polski Kościół, którego bronimy i bronić będziemy. Nie uprawiamy polityki w miejscach do tego niedozwolonych"

- oświadczyła rzeczniczka rządu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Alpy: Odnaleziono wrak zaginionego samolotu

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

W okolicach Berchtesgaden w Alpach Bawarskich odnaleziono wrak zaginionego małego samolotu oraz zwłoki jego 51-letniego pilota - poinformowała rzeczniczka lokalnej policji.

Według niej ofiara to właściciel rozbitej maszyny. Mieszkał on w sąsiadującym od zachodu z powiatem Berchtesgaden powiecie Traunstein. Przyczyny wypadku nie są na razie znane.

Samolot leciał z austriackiego Tyrolu do położonego na północ od Berchtesgaden Salzburga i w pewnej chwili zniknął z ekranów radarowych niemieckiej kontroli powietrznej. W jego poszukiwaniach uczestniczyło 60 ratowników górskich i funkcjonariuszy alpejskiej formacji policyjnej oraz trzy śmigłowce. Szczątki maszyny znaleziono około 100 metrów poniżej wierzchołka liczącego 1494 metrów n.p.m. masywu Bogenhorn, u stóp którego leży miejscowość Schneizlreuth.

"Nie zakłada się, że ofiar wypadku było więcej"

- zaznaczyła policyjna rzeczniczka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl