"Bez względu na miłosierdzie". T. Sakiewicz: Jeśli ktoś obraża uczucia religijne, musi ponieść konsekwencje

Tomasz Sakiewicz / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

- Mówiłem o tym wielokrotnie, że chrześcijanie są obecnie najbardziej prześladowaną grupą religijną i bez względu na miłosierdzie chrześcijan, prawo obowiązuje wszystkich - ateistów, katolików, żydów czy muzułmanów i jeśli ktokolwiek obraża uczucia religijne, musi ponieść konsekwencje - tak wydarzenia ostatnich dni komentuje redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie", Tomasz Sakiewicz.

W poniedziałek przekazano informację o zatrzymaniu 51-letniej Elżbiety Podleśnej podejrzanej o profanację wizerunku Matki Boskiej w związku z rozlepianiem w Płocku plakatów Czarnej Madonny z tęczową aureolą, w tym na przenośnych toaletach oraz śmietnikach. Policja zabezpieczyła również sprzęt elektroniczny należący do kobiety. Po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutu, 51-latka została zwolniona do domu.

- W Polsce coraz bardziej masowo znieważani są chrześcijanie. W tej sytuacji nie ma wyjścia - policja i prokuratura musi stosować prawo. Mówiłem o tym wielokrotnie, że chrześcijanie są obecnie najbardziej prześladowaną grupą religijną i bez względu na miłosierdzie chrześcijan, prawo obowiązuje wszystkich - ateistów, katolików, żydów czy muzułmanów i jeśli ktokolwiek obraża uczucia religijne, musi ponieść konsekwencje

- mówi redaktor naczelny "Gazety Polskiej", Tomasz Sakiewicz.

- Nie wypowiadam się na temat działań policji, jak powinna interweniować, ale to, co wydarzyło się ostatnio ma charakter już nie znieważenia, a napadu. Policja musi dostosować środki tak, by prawo było przestrzegane

- dodaje Tomasz Sakiewicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ofiary strzelaniny w szkole

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/ screen

  

W Błagowieszczeńsku, głównym mieście obwodu amurskiego na Dalekim Wschodzie Rosji, jeden z uczniów otworzył ogień w miejscowej szkole gospodarki komunalnej - podały dziś agencje informacyjne. Jak poinformowało MSW, zginęły dwie osoby, w tym napastnik.

Trzy osoby są ranne i jedna z nich jest w stanie ciężkim.

Do tragedii doszło w godzinach rannych, gdy w uczelni kształcącej specjalistów z zakresu budownictwa i gospodarki komunalnej zaczęły się już zajęcia. 19-letni student strzelał w broni myśliwskiej. Gdy przybyła policja, wywiązała się wymiana ognia i sprawca został ranny. Jak podają niektóre portale informacyjne, popełnił samobójstwo.

W szkole w Błagowieszczeńsku kształci się łącznie 1,5 tys. osób. Administracja miasta poinformowała, że władze zwołały nadzwyczajną naradę w sprawie bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych Błagowieszczeńska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl