Widmo III RP

  

„W Polsce klimat jest paskudny, żarcie tłuste; trzeba pić wódkę, nie wino, a ludzie są chamscy na ulicach. Gdyby racjonalnie podchodzić do sprawy: biblioteki spalone, architektura przeorana przez komunizm, politycy beznadziejni, Radio Maryja itd. Jeszcze do tego trzeba się zmagać wciąż z tematem: Polska, Polska, Polska. Więc na pytanie: »Po co ta Polska?«, odpowiadam: »Po nic«. W sensie utylitarnym, po nic”. Wiem, że może Państwa szokować ten przydługi i prymitywny cytat. To słowa Leszka Jażdżewskiego, tego samego, który zasłynął wulgarnym wsparciem udzielonym Donaldowi Tuskowi podczas jego show 3 maja tego roku.

Zacytowane powyżej słowa pochodzą jeszcze z 2010 r. Pokazują, że nie był to jakiś jednorazowy wybryk. Zwyczajnie i po prostu są między nami ludzie, którzy gardzą wszystkim, co polskie, i jednocześnie roszczą sobie prawo do miana elit kraju nad Wisłą. To nie paradoks, to III RP i jej koryfeusze. Ludzie, dla których polskość to nienormalność, jednocześnie chcą nami zarządzać. Wiecznie żywa nieboszczka i zombiaki w drogich garniakach. Nie dopuśćmy, by noc żywych trupów się powtórzyła.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts