W co gra opozycja? "Celem - przyciągnąć elektorat libertyński". Nowa partia? Schetyna unika komentarza

Grzegorz Schetyna i Donald Tusk / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

- [Schetyna i Tusk] prowadzą grę, która ma z jednej strony podzielić Polaków, a z drugiej strony - przyciągnąć libertyński elektorat, niestety, obrażając przy tym znakomitą większość społeczeństwa polskiego - powiedziała w rozmowie z naszą reporterką Cyntią Harasim Izabela Kloc, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Niedawno w mediach pojawiły się spekulacje, że miałaby być tworzona nowa partia polityczna, przygotowana na powrót Donalda Tuska. Grzegorz Schetyna nie skomentował jednak tych informacji.

Od kilku dni jednym z najgłośniejszych tematów medialnych jest uderzające w Kościół wystąpienie Leszka Jażdżewskiego, redaktora naczelnego "Liberte!", które poprzedziło wykład Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim. Portal tvp.info podaje, że Leszek Jażdżewski był jedną z niewielu osób, która dokładnie znała szczegóły ubiegłopiątkowego wydarzenia. Portal przywołuje także krążącą w przestrzeni politycznej plotkę o przygotowywaniu dla byłego premiera nowej partii politycznej. Chodzić ma stowarzyszenie Wspólny Plan, na którego czele stanął Leszek Jażdżewski, a w którego władzach znalazły się osoby odpowiedzialne za przygotowanie wydarzenia w Auditorium Maximum.

Dziś Grzegorz Schetyna, poproszony o komentarz do tych doniesień przez naszą reporterkę, unikał odpowiedzi.

Do medialnych spekulacji odniosła się posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Izabela Kloc.

- (....) To, co wydarzyło się na UW wskazuje, że wytworzyłą się sytuacja, która ma przyciągnąć do Tuska w tym momencie elektorat libertyński, który może spowodować, że Tusk stanie na czele jakiegoś nowego ruchu. (...) Tusk przede wszystkim ma na celu osiągnięcie władzy, on bez władzy nie potrafi funkcjonować, a władza to struktury, rozgałęzione wpływy i koneksje. Być może Tusk do tego zmierza, czekając na przegrane wybory Koalicji Europejskiej. Myślę, że to, co dzisiaj pokazuje KE nie napawa ich działaczy optymizmem

- mówi Izabela Kloc w rozmowie z Cyntią Harasim.

Posłanka przyznała, że obecnie Schetyna i Tusk prowadzą "jakąś grę", która  "ma z jednej strony podzielić Polaków, a z drugiej - przyciągnąć libertyński elektorat, niestety, obrażając przy tym znakomitą większość społeczeństwa polskiego. To się nie godzi, aby Tusk, jako szef Rady Europejskiej uczestniczył w tak poniżających Polaków spektaklach"

- dodała.

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wstrząsające nagrania z Chin - ZOBACZ, jakie spustoszenie sieje koronawirus

  

Trupy i chorzy na ulicach, ludzie padający nagle na chodnik, cierpiące dzieci, akcje służb sanitarnych, prowizoryczne szpitale... Portal Niezalezna.pl publikuje wstrząsające nagrania z Chin, w których szaleje koronawirus. Według oficjalnych danych chińskiej Narodowej Komisji Zdrowia liczba ofiar śmiertelnych wirusa w Państwie Środka wzrosła do 2004, a w ostatnich 24 godzinach bilans ten zwiększył się o 136 osób. Ale wszystko wskazuje na to, że prawdziwa liczba zgonów jest znacznie większa.

Komisja podała, że 132 nowe przypadki śmiertelne miały miejsce w centralnej prowincji Hubei, z czego 116 w mieście Wuhan, gdzie przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia koronawirusa. W prowincji tej liczba ofiar śmiertelnych obecnie wynosi 1921.

Odnotowano 1749 nowych przypadków zakażenia, z czego 1693 w Hubei. Tym samym liczba osób zainfekowanych w Chinach wzrosła do 74 185, z czego 61 682 odnotowano w Hubei.

Według Komisji nastąpił spadek liczby osób zakażonych, bowiem dzień wcześniej informowano o 1886 nowych przypadkach infekcji. Wzrost jednak nastąpił w bilansie ofiar śmiertelnych, bowiem 24 godziny wcześniej odnotowano 98 nowych zgonów.

Epidemia rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Niemcy, Francję, Włochy, Finlandię i USA. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd trzy zgony – w Japonii, na Filipinach i w Hongkongu.

Koronawirus z Wuhanu, stolicy prowincji Hubei, może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc.

Oto nagrania pokazujące prawdziwą sytuację w Chinach - jakże inną od tej przedstawianej przez reżimowe chińskie media:

 
 
 
 
 
 


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts