W co gra opozycja? "Celem - przyciągnąć elektorat libertyński". Nowa partia? Schetyna unika komentarza

Grzegorz Schetyna i Donald Tusk / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

- [Schetyna i Tusk] prowadzą grę, która ma z jednej strony podzielić Polaków, a z drugiej strony - przyciągnąć libertyński elektorat, niestety, obrażając przy tym znakomitą większość społeczeństwa polskiego - powiedziała w rozmowie z naszą reporterką Cyntią Harasim Izabela Kloc, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Niedawno w mediach pojawiły się spekulacje, że miałaby być tworzona nowa partia polityczna, przygotowana na powrót Donalda Tuska. Grzegorz Schetyna nie skomentował jednak tych informacji.

Od kilku dni jednym z najgłośniejszych tematów medialnych jest uderzające w Kościół wystąpienie Leszka Jażdżewskiego, redaktora naczelnego "Liberte!", które poprzedziło wykład Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim. Portal tvp.info podaje, że Leszek Jażdżewski był jedną z niewielu osób, która dokładnie znała szczegóły ubiegłopiątkowego wydarzenia. Portal przywołuje także krążącą w przestrzeni politycznej plotkę o przygotowywaniu dla byłego premiera nowej partii politycznej. Chodzić ma stowarzyszenie Wspólny Plan, na którego czele stanął Leszek Jażdżewski, a w którego władzach znalazły się osoby odpowiedzialne za przygotowanie wydarzenia w Auditorium Maximum.

Dziś Grzegorz Schetyna, poproszony o komentarz do tych doniesień przez naszą reporterkę, unikał odpowiedzi.

Do medialnych spekulacji odniosła się posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Izabela Kloc.

- (....) To, co wydarzyło się na UW wskazuje, że wytworzyłą się sytuacja, która ma przyciągnąć do Tuska w tym momencie elektorat libertyński, który może spowodować, że Tusk stanie na czele jakiegoś nowego ruchu. (...) Tusk przede wszystkim ma na celu osiągnięcie władzy, on bez władzy nie potrafi funkcjonować, a władza to struktury, rozgałęzione wpływy i koneksje. Być może Tusk do tego zmierza, czekając na przegrane wybory Koalicji Europejskiej. Myślę, że to, co dzisiaj pokazuje KE nie napawa ich działaczy optymizmem

- mówi Izabela Kloc w rozmowie z Cyntią Harasim.

Posłanka przyznała, że obecnie Schetyna i Tusk prowadzą "jakąś grę", która  "ma z jednej strony podzielić Polaków, a z drugiej - przyciągnąć libertyński elektorat, niestety, obrażając przy tym znakomitą większość społeczeństwa polskiego. To się nie godzi, aby Tusk, jako szef Rady Europejskiej uczestniczył w tak poniżających Polaków spektaklach"

- dodała.

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Francja: Wysoka kara dla dżihadysty. Posiedzi 28 lat

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Napastnik, który usiłował zabić dwóch strażników w więzieniu w Val-d'Oise na północy Francji w 2016 roku, Bilal Taghi, został dziś skazany na 28 lat więzienia. Jego atak uznano we Francji za pierwszy zamach terrorystyczny, do którego doszło więzieniu.

Prokuratura domagała się kary dożywocia dla Taghiego, którego określiła jako osobę "nieuleczalnie zaangażowaną w radykalną ideologię".

Do ataku doszło na specjalnym oddziale więziennym przeznaczonym dla "zradykalizowanych więźniów", gdzie skazany odsiadywał wyrok pięciu lat.

27-letni Taghi przyznał się o razu po zamachu do zamiaru zabicia przedstawicieli francuskiej administracji w ramach walki na rzecz Państwa Islamskiego i twierdził wtedy, że ponowi ataki, jak tylko będzie miał okazję.

Dzisiaj zamachowiec niespodziewanie powiedział w sądzie, że... zrezygnował z ideologii dżihadu i poprosił strażników więziennych, których zaatakował, o wybaczenie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl