Będzie zapasowe lotnisko dla Okęcia, a później CPK. Premier potwierdził lokalizację!

Mateusz Morawiecki / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Lotnisko w Radomiu będzie portem zapasowym dla Lotniska Chopina na Okęciu i dla Centralnego Portu Komunikacyjnego. Ogłosił to dziś premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, inwestycja w radomski port ma m.in. uzasadnienie lokalizacyjne i biznesowe.

"Dla lotniska Okęcie, a w drugiej połowie trzeciej dekady tego wieku dla Centralnego Portu Komunikacyjnego w Stanisławowie, Baranowie, między Warszawą a Łodzią, lotniskiem zapasowym, głównym lotniskiem dla tej części Polski będzie właśnie Radom"

- powiedział premier podczas uroczystości inauguracji budowy Lotniska Radom.

Podkreślił, że inwestycja w radomski port ma wielki sens biznesowy, uzasadnione jest to także pod względem lokalizacji.

"To co dzisiaj tutaj symbolicznie zaczynamy, tę inwestycję, którą inaugurujemy, jest kluczowym krokiem, tworzymy pierwsze kroki w kierunku rozbudowy lotniska do wielkości 3 milionów odprawianych rocznie pasażerów w pierwszej fazie"

- powiedział.

Dodał, że plany rozwoju lotniska zakładają wzrost liczby pasażerów w kolejnych latach.

"Ale ta pierwsza faza, do której przystępujemy, nie będzie trwała długo. Będziemy starali się ją ukończyć w terminie, w bardzo krótkim czasie"

- zaznaczył.

Premier wskazał, ze lotniska zapasowe mają m.in. Frankfurt oraz Amsterdam.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiadomo, kiedy głosowanie ws. składu KE

/ By Stephane Mignonderivative work: MagentaGreen - Flickr, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38470735

  

- W przyszłym tygodniu Parlament Europejski w Strasburgu będzie głosował nad składem Komisji Europejskiej pod przewodnictwem przewodniczącej elekt Ursuli von der Leyen – poinformował na konferencji prasowej przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli.

„Jeśli głosowanie będzie pozytywne, 1 grudnia Komisja Europejska będzie mogła rozpocząć swoja pracę”

– dodał Sassoli.

Pytany o fakt, że Wielka Brytania jak dotąd nie przedstawiła swojego kandydata na komisarza, odpowiedział, że według ocen prawnych KE i PE powołanie Komisji Europejskiej „jest możliwe przy 27 komisarzach”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl