Czerwony sztandar nad Koalicją Europejską

  

Do tej pory mogło się wydawać, że największy atak na Kościół w Polsce przyjdzie ze strony zdeklarowanej nowej lewicy. Wygląda jednak na to, że w miniony weekend na Uniwersytecie Warszawskim Leszek Jażdżewski z „Liberté” nie tylko ukradł show Donaldowi Tuskowi, ale wszedł też w buty Sławomira Sierakowskiego z „Krytyki Politycznej”.

Coraz więcej wskazuje na to, że transformacja Platformy Obywatelskiej w partię postprawicową nabiera tempa. Całość wyglądała dość komicznie, skoro mowę ponoć prawicowego Tuska poprzedziło machanie czerwonym sztandarem. A to jeszcze bardziej komplikuje sytuację w Koalicji Europejskiej. Władysław Kosiniak-Kamysz szybko się zorientował, że nie wszystkim w gronie koalicjantów były w smak antykościelne tyrady Jażdżewskiego. I postanowił coś na tym ugrać dla siebie, krytykując w Białymstoku przedmówcę Donalda Tuska. Jak tak dalej pójdzie, PSL przyjmie w tym towarzystwie rolę konserwatywnego skrzydła. Można by tak w ogóle zapytać Donalda Tuska, czy podoba mu się ta nowa formuła polityczna, w którą wdepnął. Ale czy padłaby szczera odpowiedź?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts