Timmermans popiera kandydata Koalicji Europejskiej. "To co najmniej dziwne" - zauważa europoseł

Frans Timmermans / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Spotkanie na gruncie polskim tych dwóch sił - reprezentującego europejskich socjalistów Fransa Timmermansa i należącej do Europejskiej Partii Ludowej PO jest co najmniej dziwne, ponieważ są to konkurenci na arenie unijnej - powiedział dzisiaj europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.

Saryusz-Wolski został zapytany na poniedziałkowej konferencji prasowej w Warszawie, czy "wspólna kampania wyborcza Koalicji Europejskiej i (wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej) Fransa Timmermansa jest potrzebna".

- Frans Timmermans i Platforma Obywatelska to są dwie różne frakcje w Parlamencie Europejskim, które siebie nawzajem zwalczają, zwłaszcza teraz w kampanii wyborczej

 - powiedział Saryusz-Wolski.

Europoseł PiS zaznaczył, że Frans Timmermans jest tzw. wiodącym kandydatem na stanowisko przewodniczącego nowej KE z ramienia europejskich socjalistów i jest "w ostrym sporze" z przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej, i wiodącym kandydatem tej frakcji na szefa przyszłej Komisji, Manfredem Weberem.

- Spotkanie na gruncie polskim tych dwóch sił jest co najmniej dziwne, ponieważ są to konkurenci na arenie unijnej, ale to jest pochodną tego dziwnego tworu, jakim jest Koalicja Europejska, heterogenicznego. Polityka europejska nie zna takich przypadków, żeby tak różne siły polityczne jednoczyły się, będąc kompletnie różnymi programowo, tylko po to, by starać się wygrywać wybory. To jest bardzo dziwny mariaż

 - stwierdził polityk.

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans w poniedziałek w Warszawie weźmie udział w debacie z kandydatem Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego Włodzimierzem Cimoszewiczem oraz byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim. Uczestnicy debaty mają przejść na Plac Zamkowy, gdzie Timmermans ma udzielić poparcia kandydaturze Cimoszewicza do PE.

Cimoszewicz jest "jedynką" na liście Koalicji Europejskiej do PE w Warszawie. Koalicję Europejską tworzą: Platforma Obywatelska, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Polskie Stronnictwo Ludowe, Nowoczesna i Zieloni. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zła restauracja nie otrzyma odszkodowania

zdjęcie ilustracyjne / suetot CC0

  

Amerykański portal turystyczny TripAdvisor wygrał dziś proces wytoczony mu w Barcelonie przez hiszpańskiego właściciela dwóch restauracji. Przedsiębiorca twierdził, że na portalu było zbyt dużo negatywnych opinii klientów o jego placówkach.

Sąd w Barcelonie orzekł, iż właściciel restauracji Marina Beach Club oraz Panorama w Walencji nie miał prawa żądać odszkodowania od władz portalu TripAdvisor, gdyż nie doszło do ingerencji administratorów w opinie zamieszczane na jego stronie o obu lokalach.

Sędzia zaznaczył, że nie doszło do złamania prawa, ponieważ „wszystkie filtry portalu działały poprawnie”. Oczyścił też amerykański portal z zarzutu o działanie w „złej wierze”.

W orzeczeniu sędzia wskazał, że restaurator miał możliwość zgłaszania poprawek dotyczących informacji o swoich placówkach. Wskazał, iż wycofanie opinii na ich temat byłoby działaniem na niekorzyść klientów.

Właściciel obu restauracji domagał się od portalu „odszkodowania za straty moralne” w wys. 660 tys. euro. Przedsiębiorca twierdził, że opinie internautów pojawiające się na portalu osłabiły wizerunek jego lokali.

W pozwie restaurator z Walencji oskarżył władze portalu o brak kontrolowania negatywnych komentarzy na temat swoich placówek gastronomicznych, a także o uniemożliwienie mu usunięcia swoich restauracji z grona lokali ocenianych przez użytkowników strony TripAdvisor.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl