Wybuch w zakładach chemicznych w Rosji

Zdjęcie ilustracyjne / Мастер Снов [Public domain]

  

Co najmniej trzy osoby zginęły, a jedna została ranna w wybuchu, do którego doszło w poniedziałek w zakładach chemicznych "Azot" w mieście Bieriezniki w Kraju Permskim w Rosji - podały rosyjskie media.

Informację o ofiarach potwierdziło ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Według resortu do wybuchu doszło podczas prac remontowych. Zarówno zabici jak i osoba ranna to pracownicy przedsiębiorstwa.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wszczął dochodzenie w sprawie eksplozji w zakładach "Azot", wchodzących w skład holdingu Urałchim.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier podziękował służbom za pracę

Mateusz Morawiecki / twitter.com/Kancelaria Premiera

  

Dziękuję za wzorcową współpracę KAS z CBŚP. To od przepływu informacji między służbami bardzo dużo zależy. To świadczy o profesjonalizmie polskich służb - powiedział podczas spotkania z funkcjonariuszami KAS i CBŚP premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu spotkał się z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej, aby podziękować im za udaremniony przemyt prawie dwóch ton kokainy o wartości około dwóch miliardów złotych. W spotkaniu z premierem wzięli udział m.in. zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamil Bracha oraz szef Krajowej Administracji Skarbowej gen. Piotr Walczak.

"Chcę wyrazić uznanie dla profesjonalizmu państwa służb: psy, sprzęt, technologia są niezwykle potrzebne. Człowiek współpracuje z technologią, by eliminować przestępczość"

- powiedział Morawiecki.

Premier zwrócił się do funkcjonariuszy, że zawdzięczamy im dzięki tej akcji, dzięki ujawnieniu największego przez ostatnie 30 lat przemytu narkotyków, bardzo wiele: normalne życie dla setek tysięcy rodzin.

Szef rządu dodał, że przestępcy bardzo umiejętnie się ukrywają.

"Za 5 minutami wspaniałego sukcesu, który odnieśliście, często stoją długie, żmudne tygodnie, miesiące analiz i pracy. To, co zrobiliście to wielka sprawa"

- dodał premier.

"Będziemy zapobiegać wszelkim patologiom i przestępstwom. Jestem pewny, że Polska jest bezpieczna, kiedy jest w rękach ludzi takich jak Wy - funkcjonariuszy KAS i CBŚP" - podkreślił Mateusz Morawiecki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl