Pod przywództwem Ronaldo mieszanka bohaterów z nadprzyrodzonymi siłami z całego świata musi podjąć się ochrony Ziemi przed zniszczeniem. Ale najpierw Cristiano musi nauczyć bohaterów pracy zespołowej! Ich zadaniem jest ochrona planety, ale kto uchroni ich przed sobą nawzajem?

Od zawsze byłem fanem superbohaterów i z wielką radością pomagam w tworzeniu nowego serialu animowanego

– skomentował Cristiano Ronaldo.

Tak, jak piłka nożna łączy kultury i ludzi z całego świata, tak świetne animowane postaci i bohaterowie mogą mieć ten sam efekt. Dlatego z tak dużą przyjemnością łączę pasję do futbolu i superbohaterów w tym projekcie i dzielę się nim z fanami

 – dodał piłkarz.

"Striker Force 7" to nowa historia opracowana przez Cristiano Ronaldo i twórcę superbohaterów Sharada Devarajana. Komiks powstał na kanwie serialu animowanego, który jest w tej chwili w produkcji. Cristiano i Devarajan są producentami wykonawczymi serialu animowanego, a towarzyszy im Diego Guarderas z VMS Communications, zespół Polaris Sports i Jeevan J. Kang, wiceprezes wykonawczy do spraw kreatywnych w Graphic.

Edycja specjalna komiksu z okazji Dnia Darmowego Komiksu została napisana przez autora animacji Merilla Hagana, a ilustracje stworzył Jeevan J. Kang. Miliony fanów Cristiano mogą zdobyć specjalną edycję limitowaną z różnymi okładkami, które dostępne są na stronie StrikerForce7.com.

Poza specjalnym wydaniem z okazji Dnia Darmowego Komiksu Cristiano i Devarajan podpisali także umowę wydawniczą na terenie 8 krajów w Europie, w ramach której wydana zostanie seria trzech oryginalnych komiksów na bazie postaci. Pierwsza książka ma wyjść już w tym roku.