Targowica w ornacie larum gra

  

Donald Tusk wychodził na mównicę Uniwersytetu Warszawskiego ze sterczącym mu z pleców rdzawym nożem, wbitym kilkadziesiąt godzin wcześniej przez przewodniczącego Komisji Europejskiej. W rezultacie stos kartek ściskany przez Tuska pod pachą stał mu się zgoła nieprzydatny, bo skoro Juncker stwierdził, że Polska bynajmniej nie zamierza z Unii Europejskiej występować, to wszystkie tezy jego przemówienia rozsypały się w proch.

Było to najgorsze wystąpienie Tuska w całej jego karierze. Chaotyczne, jakby napisane w desperacji przez ubiegłą noc, od konstytucji do globalnego ocieplenia i sztucznej inteligencji, retoryka siermiężna, bon moty na poziomie dowcipasów młodego Stuhra. Przypisanie prawicy motywów targowiczan i odwołanie się do diabła, co nie taki straszny, wyczerpują treść tej kuriozalnej perory.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts