Cimoszewicz potrącił rowerzystkę. Auto, którym kierował, nie miało aktualnych badań technicznych

Włodzimierz Cimoszewicz / The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

  

W sobotę Włodzimierz Cimoszewicz potrącił 70-letnią rowerzystkę. Kobieta trafiła do szpitala. „Auto, które prowadził Cimoszewicz, nie miało aktualnych badań technicznych” – podał dziś Piotr Nisztor.

Osoba publiczna, kierując autem, potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych w Hajnówce rowerzystkę – informowała w sobotę podlaska policja. W rozmowie z Polską Agencją Prasową potwierdziła, że autem kierował były premier Włodzimierz Cimoszewicz. Rowerzystka trafiła do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że do zderzenia osobowego volkswagena z rowerem doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Rowerem kierowała 70-letnia kobieta, autem - 68-letni mężczyzna. Oboje - jak podała policja - byli trzeźwi.

Kandydat Koalicji Europejskiej w wyborach do europarlamentu wydał w tej sprawie oświadczenie.

"Jest mi bardzo przykro z powodu tego niefortunnego wydarzenia w dnu jej urodzin. Pewnym usprawiedliwieniem był fakt jazdy pod słońce. Nie wykluczam również, ze bolesna dla mnie informacja sprzed dwóch dni o wykryciu u mnie choroby nowotworowej mogła mieć wpływ na moje samopoczucie"

- pisał Cimoszewicz.

Nowe fakty w sprawie ujawnił dziś dziennikarz „Gazety Polskiej” Piotr Nisztor.

Auto, którym Włodzimierz Cimoszewicz potrącił kobietę na pasach, nie miało aktualnych badań technicznych” – podał Nisztor.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pentagon pomoże Ukrainie

Pentagon / pixabay.com/12019

  

Pentagon ogłosił, że udzieli Ukrainie pomocy militarnej w wysokości 250 mln dolarów; środki mają zostać przeznaczone przede wszystkim na szkolenia, zakup uzbrojenia i radarów, służąc wzmocnieniu zdolności ukraińskiej armii na morzu oraz lądzie.

Dzisiejsza decyzja oznacza, że w sumie pomoc USA dla ukraińskiej armii od 2014 roku wyniesie już 1,5 mld USD.

Ta współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa jest możliwa poprzez stały postęp Ukrainy w realizowaniu kluczowych reform instytucjonalnych w dziedzinie obrony, w celu dostosowania ukraińskiej architektury bezpieczeństwa narodowego do reguł euroatlantyckich 

- napisano w oświadczeniu amerykańskiego resortu obrony.

Agencja AFP przypomina, że Unia Europejska i NATO od aneksji Krymu przez Rosję oraz rozpoczęcia konfliktu w Donbasie w 2014 roku wspierają Ukrainę, jednocześnie domagając się od Kijowa reform politycznych i gospodarczych. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl