Cimoszewicz potrącił rowerzystkę. Auto, którym kierował, nie miało aktualnych badań technicznych

Włodzimierz Cimoszewicz / The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

  

W sobotę Włodzimierz Cimoszewicz potrącił 70-letnią rowerzystkę. Kobieta trafiła do szpitala. „Auto, które prowadził Cimoszewicz, nie miało aktualnych badań technicznych” – podał dziś Piotr Nisztor.

Osoba publiczna, kierując autem, potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych w Hajnówce rowerzystkę – informowała w sobotę podlaska policja. W rozmowie z Polską Agencją Prasową potwierdziła, że autem kierował były premier Włodzimierz Cimoszewicz. Rowerzystka trafiła do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że do zderzenia osobowego volkswagena z rowerem doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Rowerem kierowała 70-letnia kobieta, autem - 68-letni mężczyzna. Oboje - jak podała policja - byli trzeźwi.

Kandydat Koalicji Europejskiej w wyborach do europarlamentu wydał w tej sprawie oświadczenie.

"Jest mi bardzo przykro z powodu tego niefortunnego wydarzenia w dnu jej urodzin. Pewnym usprawiedliwieniem był fakt jazdy pod słońce. Nie wykluczam również, ze bolesna dla mnie informacja sprzed dwóch dni o wykryciu u mnie choroby nowotworowej mogła mieć wpływ na moje samopoczucie"

- pisał Cimoszewicz.

Nowe fakty w sprawie ujawnił dziś dziennikarz „Gazety Polskiej” Piotr Nisztor.

Auto, którym Włodzimierz Cimoszewicz potrącił kobietę na pasach, nie miało aktualnych badań technicznych” – podał Nisztor.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polska i Słowacja wspierają Ukrainę

/ https://twitter.com/MSZ_RP

  

- Polska i Słowacja wyrażają zaniepokojenie działaniami Rosji na Ukrainie i będą udzielać wsparcia reformom prowadzonym przez władze Ukrainy - mówił minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz po spotkaniu z szefem MSZ Słowacji Miroslavem Lajczakiem.

Czaputowicz podkreślał na konferencji prasowej, że Polska i Słowacja wypracowały stabilną podstawę dla wielowymiarowej współpracy. Przypominał w tym kontekście o regularnych spotkaniach na szczeblu prezydenckim oraz rządowym.

Szef polskiego MSZ zaznaczył, że poza współpracą polityczną solidnym fundamentem dwustronnych relacji jest współpraca gospodarcza oraz samorządowa. Przywoływał wspólne projekty, w tym połączenia transportowe takie jak droga Via Carpatia czy polsko-słowacki interkonektor gazowy.

Minister Czaputowicz zaznaczył, że Polska i Słowacja podobnie patrzą na współpracę w UE w ramach Grupy Wyszehradzkiej i podkreślają potrzebę utrzymania solidarności i wypracowania podobnego spojrzenia na kluczowe kwestie z bieżącej agendy UE.

Szef MSZ wśród tematów rozmów z Lajczakiem wymienił także konflikt rosyjsko-ukraiński.

"Wyraziliśmy zaniepokojenie działaniami Rosji na Ukrainie. Podzielamy pozytywną ocenę prezydenta Zełenskiego, rządu Ukrainy. Umówiliśmy się, że oba nasze kraje będą udzielać wsparcia reformom prowadzonym przez władze Ukrainy" 

- mówił szef polskiego MSZ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl