Sellin bez ogródek: Tusk od lat uruchamia barbarzyńskie siły polityczne. I jest toksyczny

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Wiceminister kultury Jarosław Sellin mówił dzisiaj w Polskim Radiu 24, że jest "zniesmaczony i zawiedziony poziomem intelektualnym" przemówienia Donalda Tuska. Jak ocenił, było to "zwykłe, agitacyjne, prostackie przemówienie polityczne, a nie wykład". - Donald Tusk od 14 lat jest najbardziej toksycznym politykiem w polskiej polityce. Systematycznie dzieli Polaków, uruchamia agresywne i barbarzyńskie siły polityczne - ocenił.

Były premier, szef Rady Europejskiej Donald Tusk wygłosił w piątek na Uniwersytecie Warszawskim wykład pt. "Nadzieja i odpowiedzialność. O konstytucji, Europie i wolnych wyborach". Przemówieniu byłego premiera przysłuchiwało się liczne grono polityków opozycji, w tym liderzy PO, PSL oraz Nowoczesnej. B. premier mówił m.in. o potrzebie przestrzegania przez rządzących konstytucji, ale też o walce ze smogiem, ograniczeniu zużycia plastiku, czy zagrożeniach, które niesie dla dzieci nieograniczony dostęp do internetu. Po wykładzie szef Rady Europejskiej spotkał się ze swoimi sympatykami, którzy zebrali się przed gmachem UW.

Przemówienie Tuska poprzedzał wykład redaktora naczelnego pisma "Liberté" Leszka Jażdżewskiego. Publicysta mówił m.in., że "Kościół katolicki w Polsce, obciążony niewyjaśnionymi skandalami pedofilskimi, opętany walką o pieniądze i o wpływy, stracił moralny mandat do tego, aby sprawować funkcję sumienia narodu".

Wiceminister kultury mówił w poniedziałek w Polskim Radiu 24, że jest "zniesmaczony i zawiedziony poziomem intelektualnym" przemówienia Tuska. Jak ocenił, było to "zwykłe, agitacyjne, prostackie przemówienie polityczne, a nie wykład".

"Jeszcze bardziej bulwersujące było to, co się stało przed przemówieniem Donalda Tuska. Tzw. support to jest rzecz na ogół autoryzowana i w pełnej zgodzie z głównym mówcą uzgadniania. To, co usłyszeliśmy w dniu święta narodowego, państwowego i kościelnego było szokujące"

- mówił Sellin.

Jak dodał, "jeszcze bardziej szokująca była reakcja sali na bolszewickie teksty, które padały". "Ta żywa reakcja, ten aplauz nie najlepiej świadczy o tych ludziach i o sile politycznej, którą Donald Tusk reprezentuje" - ocenił wiceminister kultury.

Zdaniem Sellina, "Donald Tusk od 14 lat jest najbardziej toksycznym politykiem w polskiej polityce".

"Wskutek podwójnej porażki w roku 2005 (...) Tusk systematycznie dzieli Polaków, uruchamia agresywne i barbarzyńskie siły polityczne, takie jak ruch Palikota, który powstał w jego gabinecie, z jego przyzwolenia. Teraz, podobne toksyny wypuszcza, ten Jażdżewski to jest podobna toksyna jak Janusz Palikot. To bardzo świadome działanie zmierzające do dzielenia Polaków"

- mówił Sellin.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zła restauracja nie otrzyma odszkodowania

zdjęcie ilustracyjne / suetot CC0

  

Amerykański portal turystyczny TripAdvisor wygrał dziś proces wytoczony mu w Barcelonie przez hiszpańskiego właściciela dwóch restauracji. Przedsiębiorca twierdził, że na portalu było zbyt dużo negatywnych opinii klientów o jego placówkach.

Sąd w Barcelonie orzekł, iż właściciel restauracji Marina Beach Club oraz Panorama w Walencji nie miał prawa żądać odszkodowania od władz portalu TripAdvisor, gdyż nie doszło do ingerencji administratorów w opinie zamieszczane na jego stronie o obu lokalach.

Sędzia zaznaczył, że nie doszło do złamania prawa, ponieważ „wszystkie filtry portalu działały poprawnie”. Oczyścił też amerykański portal z zarzutu o działanie w „złej wierze”.

W orzeczeniu sędzia wskazał, że restaurator miał możliwość zgłaszania poprawek dotyczących informacji o swoich placówkach. Wskazał, iż wycofanie opinii na ich temat byłoby działaniem na niekorzyść klientów.

Właściciel obu restauracji domagał się od portalu „odszkodowania za straty moralne” w wys. 660 tys. euro. Przedsiębiorca twierdził, że opinie internautów pojawiające się na portalu osłabiły wizerunek jego lokali.

W pozwie restaurator z Walencji oskarżył władze portalu o brak kontrolowania negatywnych komentarzy na temat swoich placówek gastronomicznych, a także o uniemożliwienie mu usunięcia swoich restauracji z grona lokali ocenianych przez użytkowników strony TripAdvisor.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl