Sellin bez ogródek: Tusk od lat uruchamia barbarzyńskie siły polityczne. I jest toksyczny

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Wiceminister kultury Jarosław Sellin mówił dzisiaj w Polskim Radiu 24, że jest "zniesmaczony i zawiedziony poziomem intelektualnym" przemówienia Donalda Tuska. Jak ocenił, było to "zwykłe, agitacyjne, prostackie przemówienie polityczne, a nie wykład". - Donald Tusk od 14 lat jest najbardziej toksycznym politykiem w polskiej polityce. Systematycznie dzieli Polaków, uruchamia agresywne i barbarzyńskie siły polityczne - ocenił.

Były premier, szef Rady Europejskiej Donald Tusk wygłosił w piątek na Uniwersytecie Warszawskim wykład pt. "Nadzieja i odpowiedzialność. O konstytucji, Europie i wolnych wyborach". Przemówieniu byłego premiera przysłuchiwało się liczne grono polityków opozycji, w tym liderzy PO, PSL oraz Nowoczesnej. B. premier mówił m.in. o potrzebie przestrzegania przez rządzących konstytucji, ale też o walce ze smogiem, ograniczeniu zużycia plastiku, czy zagrożeniach, które niesie dla dzieci nieograniczony dostęp do internetu. Po wykładzie szef Rady Europejskiej spotkał się ze swoimi sympatykami, którzy zebrali się przed gmachem UW.

Przemówienie Tuska poprzedzał wykład redaktora naczelnego pisma "Liberté" Leszka Jażdżewskiego. Publicysta mówił m.in., że "Kościół katolicki w Polsce, obciążony niewyjaśnionymi skandalami pedofilskimi, opętany walką o pieniądze i o wpływy, stracił moralny mandat do tego, aby sprawować funkcję sumienia narodu".

Wiceminister kultury mówił w poniedziałek w Polskim Radiu 24, że jest "zniesmaczony i zawiedziony poziomem intelektualnym" przemówienia Tuska. Jak ocenił, było to "zwykłe, agitacyjne, prostackie przemówienie polityczne, a nie wykład".

"Jeszcze bardziej bulwersujące było to, co się stało przed przemówieniem Donalda Tuska. Tzw. support to jest rzecz na ogół autoryzowana i w pełnej zgodzie z głównym mówcą uzgadniania. To, co usłyszeliśmy w dniu święta narodowego, państwowego i kościelnego było szokujące"

- mówił Sellin.

Jak dodał, "jeszcze bardziej szokująca była reakcja sali na bolszewickie teksty, które padały". "Ta żywa reakcja, ten aplauz nie najlepiej świadczy o tych ludziach i o sile politycznej, którą Donald Tusk reprezentuje" - ocenił wiceminister kultury.

Zdaniem Sellina, "Donald Tusk od 14 lat jest najbardziej toksycznym politykiem w polskiej polityce".

"Wskutek podwójnej porażki w roku 2005 (...) Tusk systematycznie dzieli Polaków, uruchamia agresywne i barbarzyńskie siły polityczne, takie jak ruch Palikota, który powstał w jego gabinecie, z jego przyzwolenia. Teraz, podobne toksyny wypuszcza, ten Jażdżewski to jest podobna toksyna jak Janusz Palikot. To bardzo świadome działanie zmierzające do dzielenia Polaków"

- mówił Sellin.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Farmaceutyczny potentat o leku na COVID-19. "Jeśli pomaga, przekażemy go za darmo"

/ pixabay.com/stevepb

  

Jeśli testy potwierdzą, że Resochin, lek przeciwko malarii zawierający chlorochinę, pomaga w walce z koronawirusem, Bayer zamierza “przekazać ten lek rządom za darmo” - poinformował szef koncernu Werner Baumann w czwartek w rozmowie z dziennikiem “Handelsblatt”.

- Istnieją wskazania, że w środowisku laboratoryjnym i w pierwszych testach klinicznych Resochin zmniejsza wiremię (obecność wirusów - PAP) - powiedział Baumann.

Dodał, że dane dotyczące skuteczności Resochinu w walce z Covid-19 pochodzą głównie z chińskich laboratoriów. Obecnie badania kliniczne stosowanego od ponad 80 lat leku na malarię prowadzi m.in. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - poinformował.

Dopóki skuteczność nie zostanie potwierdzona, lek może mieć tylko zastosowanie w “terapiach próbnych”. W opinii szefa koncernu za użyciem leku przemawiają niskie koszty produkcji. Jeśli testy wykażą skuteczność Resochinu przeciwko koronawirusowi, to Bayer zamierza “przekazać ten lek rządom za darmo” - powiedział Baumann.

Poinformował też, że Bayer dostosowuje już linie produkcyjne w Europie do produkcji Resochinu i współpracuje z innymi firmami farmaceutycznymi, by środek “był dostępny w wystarczających ilościach na całym świecie”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts