Europoseł wprost o prowokacji Tuska w święto 3 maja. „Wykonano atak na fundament tożsamości”

Donald Tusk / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

W sobotę mieliśmy do czynienia z występem inicjatora „polityki miłości”, czyli Donalda Tuska, który postanowił wykonać nam prowokację w wielkie święto 3 maja – powiedziała w rozmowie z Katarzyną Gójską na antenie radiowej Jedynki Anna Fotyga. Oceniła, że w wystąpieniach Tuska i Jażdżewskiego dostrzega sporą jedność ideową. - W Święto Najświętszej Marii Panny Królowej Polski wykonano atak na fundament tożsamości i wina leży niewątpliwie po stronie Tuska – dodała europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

W piątek redaktor naczelny pisma "Liberté", występując przed szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem, mówił m.in., że "Kościół katolicki w Polsce obciążony niewyjaśnionymi skandalami pedofilskimi, opętany walką o pieniądze i o wpływy stracił moralny mandat do tego, aby sprawować funkcję sumienia narodu".

Brutalny atak na Kościół oraz polskich katolików, jaki przypuścił w piątek Leszek Jażdżewski jest szeroko komentowany.

Według Anny Fotygi mieliśmy do czynienia z prowokacją w wykonaniu Donalda Tuska.

Ja dostrzegam ( w wystąpieniach Tuska i Jażdżewskiego – red.) sporą jedność ideową, może nie tyle w głównym, skandalicznym temacie, który poruszał pan Jażdżewski, i wywołał szeroką falę komentarzy. Myślę, że co do metody, że słowo nie opisuje rzeczywistości tylko próbuje ją kształtować w sposób po prostu skandaliczny, symbolicznie w święto Najświętszej Marii Panny Królowej Polski wykonano atak na fundament tożsamości. Wina leży niewątpliwie po stronie Donalda Tuska

– powiedziała Fotyga.

Dopytywana przez Katarzynę Gójską o pojawiające się podczas kampanii wyborczej hasła mówiące o tym, by radykalnie zmienić  politykę wobec USA, europoseł PiS powiedziała:

"Takie głosy odzywały się zawsze, bo naturalną jest pewna obawa. My prowadzimy spokojną, rozsądną politykę. Jej elementem jest sojusz ze Stanami Zjednoczonymi. Naturalnie musimy zauważać w  tym sojuszu, który jest trudnym sojuszem, też niepokojące nas elementy, podnosić i dość otwarcie przedstawiać wobec najważniejszych sojuszników. Jeśli chodzi o głosy po prawej stronie, to chciałabym, żeby nasi politycy wiedzieli, że to jest w tej chwili element narracji, którą od kilku lat prowadzi również Kreml" – mówiła.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Przywrócono prąd w Argentynie i Urugwaju

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

90 procent Argentyny odzyskało dziś prąd - poinformowała argentyńska agencja państwowa Telam. Energia elektryczna została także prawie całkowicie przywrócona w Urugwaju.

W niedzielę potężna awaria energetyczna pozbawiła prądu większość terytorium Argentyny i cały Urugwaj. Do awarii doszło kilka minut po godz. 7 rano miejscowego czasu (po godz. 12 w południe czasu polskiego).

Jak przyznała Alejandra Martinez, rzeczniczka argentyńskiego operatora sieci, firmy Edesur, awaria jest bezprecedensowa, jeśli chodzi o skalę.

"To pierwszy raz, gdy coś takiego wydarzyło się w całym kraju". Argentyński prezydent Mauricio Macri nazwał awarię "bezprecedensową porażką sieci energetycznej w kraju".

[polecam:https://niezalezna.pl/276009-argentyna-i-urugwaj-bez-pradu]

Awaria niemal zupełnie sparaliżowała oba kraje - miasta były pogrążone w ciemności, wstrzymano kursowanie pociągów, nie działały telefony ani internet, ograniczono dostawy wody.

Na razie nie wiadomo, co było powodem awarii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl