Cesarz Naruhito otworzy igrzyska w Tokio

Nowy władca Japonii Naruhito, który 1 maja wstąpił na tron po abdykacji swojego ojca Akihito, będzie kontynuował tradycje olimpijskie rodziny cesarskiej i otworzy igrzyska w Tokio w 2020 roku. Wypowie znaną formułę, podobnie jak czynili to jego ojciec i dziadek.

flickr.com – Michel Temer [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

Słowa cesarza o oficjalnym rozpoczęciu igrzysk w Tokio padną 24 lipca 2020 roku. Jak podał portal insidethegames.biz., Naruhito ma również otworzyć sesję MKOl w stolicy Japonii, która będzie bezpośrednio poprzedzać rywalizację olimpijską.

Podobne formuły na inaugurację olimpiady wygłaszały w przeszłości inne, słynne postaci polityki w krajach gospodarzy olimpiady, m.in. w 2012 roku w Londynie królowa brytyjska Elżbieta II.

Abdykacja 85-letniego Akihito, do której doszło 30 kwietnia, była pierwszą cesarza Japonii od ponad 200 lat. Wraz z jego odejściem zakończyła się w Japonii era Heisei („pokój wszędzie”). Rozpoczęta w środę era panowania Naruhito nosi nazwę Reiwa („piękna harmonia”).

Olimpijskie zmagania w stolicy Japonii odbędą się w dniach 24 lipca - 9 sierpnia 2020 roku. Poprzednio letnia olimpiada rozgrywana była w tym kraju w 1964 roku, a zimowe zmagania w Sapporo w 1972 oraz Nagano w 1998.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Igrzyska olimpijskie w Tokio 2020 #Cesarz Japonii #Naruhito

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo