Morawiecki: Nigdy nie zgodzimy się na jakiekolwiek odszkodowania. "Rząd znajdzie właściwe formuły prawne"

Mateusz Morawiecki na pikniku patriotycznym w Pułtusku / twitter.com/@pisorgpl

  

- My byliśmy tutaj najbardziej mordowanymi ofiarami w czasie II wojny światowej i nigdy się nie zgodzimy na jakiekolwiek wypłaty dla kogokolwiek z tego powodu, jakiekolwiek odszkodowania - mówił w Pułtusku premier Mateusz Morawiecki. Premier zdecydowanie zapewnił, że "rząd PiS znajdzie odpowiednie formuły prawne". 

Mateusz Morawiecki podkreślił, że aby kontynuować korzystne dla Polski zmiany, konieczne jest zwycięstwo w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz do Sejmu. 

"Jesteśmy dopiero w jakiejś jednej trzeciej, no może jednej drugiej naszej drogi, którą sobie wytyczyliśmy i potrzebujemy teraz w tych dwóch turach w wyborach do Parlamentu Europejskiego i do parlamentu krajowego, potrzebujemy tych dwóch zwycięstw"

- mówił premier. 

Premier wskazał, że aby dalej zmieniać Polskę na lepsze, aby Polska potrzebna jest polityka patriotyczna.  

"Polityka, która miała takie, miasta jak Pułtusk, jak miasta Mazowsza, właśnie te, które są dużo mniej rozwinięte niż Warszawa czy wielkie ośrodki, miała tutaj przynieść pracę, coraz lepsze zarobki, coraz wyższy poziom życia. Przynieść rozwój, przynieść inwestycje i to jest nasze zobowiązanie na kolejne lata"

- powiedział Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zapewnił, że rząd PiS będzie kontynuował pracę dla dobra wszystkich mieszkańców Polski, "ale właśnie w szczególności również tych którzy byli zapomniani, byli zaniedbywani, byli niejako w niektórych miejscach - można powiedzieć - nawet na marginesie rozwoju gospodarczego" - mówił.

"Nasza filozofia europeizacji, to europeizacja naszych zarobków, naszych zasobów, naszych możliwości. Nie europeizacja naszej kultury czy import nowinek obyczajowych, albo rewolucji kulturowej. To nie jest europeizacja której chcemy"

- podkreślił premier.

Szef rządu podkreślił, że "polityka historyczna, która musi być fundamentem prawdy i przyszłości, na pewno będzie zawsze w interesie Polski, czyli w interesie prawdy historycznej".

- My byliśmy tutaj najbardziej mordowanymi ofiarami w czasie II wojny światowej i nigdy się nie zgodzimy na jakiekolwiek wypłaty dla kogokolwiek z tego powodu, jakiekolwiek odszkodowania

- powiedział szef rządu.

Premier zdecydowanie zapewnił, że rząd PiS znajdzie odpowiednie formuły prawne. 

„Tak długo jak będziemy odpowiadali za życie polityczne, to regulacje, ta legislacja którą my wdrożymy, nie będzie na pewno odpowiedzią na jakiekolwiek roszczenia z jakiejkolwiek strony. Nie pozwolimy na to"

- mówił szef rządu. 


Na początku marca PiS zainaugurowało konwencje regionalne, które są elementem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Wówczas zaprezentowano Europejską Deklarację Programową, pod którą podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach.

Deklaracja zawiera 12 punktów: działania na rzecz powrotu UE do wartości, zabieganie o interesy polskich rolników, obronę prawa rodziców do wychowania dzieci, obronę równego traktowania polskich firm, wynegocjowanie korzystnego dla Polski unijnego budżetu. Znalazły się w niej też punkty dotyczące bezpiecznych granic Europy, niezależności energetycznej Europy, tej samej jakości produktów w całej Europie czy Europy równych szans.

W deklaracji zapisano też sprawiedliwą politykę klimatyczną Europy, zrównoważony rozwój jako podstawy silnej UE czy STOP nielegalnej imigracji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Putin rozmawiał z Merkel i Macronem. Tematem - przede wszystkim wojna na Ukrainie

/ en.kremlin.ru

  

Prezydent Rosji Władimir Putin omawiał we wtorek konflikt na wschodzie Ukrainy w rozmowie telefonicznej z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i prezydentem Francji Emmanuelem Macronem - poinformowała służba prasowa Kremla. Rozmawiano również m.in. o Iranie i Syrii.

Według Kremla rozmowa na temat Ukrainy koncentrowała się m.in. na objęciu urzędu prezydenta tego kraju przez Wołodymyra Zełenskiego.

Niemcy, Francja, Ukraina i Rosja prowadzą czterostronne negocjacje mające na celu zażegnanie konfliktu na wschodzie Ukrainy między ukraińskimi siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami.

Rząd Niemiec poinformował, że w rozmowie chodziło o to, jak po zmianie władzy na Ukrainie można zrealizować porozumienia pokojowe z Mińska. Według Berlina Merkel i Macron skrytykowali niedawną decyzję Putina ułatwiającą uzyskiwanie rosyjskich paszportów przez mieszkańców ogarniętej konfliktem wschodniej Ukrainy.

Ekipa nowego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego nie wyklucza referendum w sprawie porozumienia pokojowego z Rosją. Nowo mianowany szef administracji prezydenckiej Andrij Bohdan oświadczył we wtorek, że rozpatrywane jest "przeprowadzenie referendum na temat porozumienia pokojowego z Rosją, by nie tylko przegłosowali je deputowani, a prezydent podjął odpowiednią decyzję, lecz żeby naród podjął tę decyzję, by oceniło ją społeczeństwo”.

Według służby prasowej Kremla, Putin, Merkel i Macron potwierdzili wolę dalszej handlowo-gospodarczej współpracy z Iranem oraz podkreślili znaczenie utrzymania umowy nuklearnej z tym krajem.

W 2018 roku prezydent Donald Trump wycofał USA z międzynarodowej umowy w sprawie irańskiego programu atomowego oraz przywrócił zawieszone wcześniej sankcje wobec Iranu, uzasadniając to kontynuowaniem przez Teheran prac nad bronią jądrową.

Iran ze swojej strony podjął przed dwoma tygodniami decyzję o wycofaniu się z niektórych zobowiązań umowy nuklearnej z 2015 roku. Prezydent Hasan Rowhani ostrzegł 8 maja, że jeśli w ciągu 60 dni nie zostaną wypracowane nowe warunki umowy, Teheran wznowi produkcję wysoko wzbogaconego uranu.

Według kancelarii Merkel, podczas wtorkowej rozmowy telefonicznej przywódcy "podkreślili potrzebę przekonania Iranu" do pozostania przy umowie ws. jego programu nuklearnego.

Sytuację w Syrii omawiano m.in. w świetle licznych naruszeń porozumienia o wstrzymaniu walk w Idlibie na północnym zachodzie kraju przez radykalne formacje zbrojne. Putin "poinformował o podejmowanych wspólnie z Turcją działaniach mających na celu ustabilizowanie sytuacji na północnym zachodzie Syrii, ochronę ludności cywilnej i neutralizację zagrożenia terrorystycznego" - cytuje TASS służbę prasową Kremla.

Kontrolowany przez dżihadystyczną organizację Hajat Tahrir asz-Szam (HTS) Idlib był we wrześniu 2018 roku przedmiotem porozumienia Turcji z Rosją o utworzeniu tam strefy zdemilitaryzowanej. Jednak według władz Syrii Turcja, wspierająca oddziały rebelianckie, nie przestrzega ugody, mimo iż jesienią zeszłego roku Damaszek zgodził się na wstrzymanie ofensywy na Idlib. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl