Z OSTATNIEJ CHWILI

Von der Leyen: Unia Europejska musi mieć system wspólnych zakupów energii • • • Von der Leyen: UE jest gotowa do dyskusji o wprowadzeniu limitu na ceny gazu do produkcji energii elektrycznej • • •

J. Kaczyński: "Kto podnosi rękę na Kościół, podnosi rękę na Polskę". Było też o "urbano-palikotyzmie"

Kościół jest jedynym depozytariuszem systemu wartości, który w Polsce jest powszechnie znany. Kto podnosi rękę na Kościół, chce go zniszczyć, ten podnosi rękę na Polskę - powiedział dzisiaj w Pułtusku prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Co jest po drugiej stronie? Jest urbano-palikotyzm, nihilizm - dodał szef Prawa i Sprawiedliwości.

Twitter.com/@pisorgpl

Prezes PiS przekonywał, że "narodowa jedność, spójność, siła narodu to także wartości, nawet przede wszystkim wartości". Zaznaczył, że to nie jest tak, że można przeciwstawiać wartości duchowe wartościom materialnym i że sprawy materialne też są ważne.

Niemniej - podkreślał - wartości duchowe są niezmiernie ważne.

- I trzeba tej polskiej tradycji, polskiej duchowości, moralności bronić, a ona jest atakowana. I jest atakowany Kościół, w sposób niezwykle wręcz brutalny. A kto spojrzy na polską historię, ten wie, że nie ma dziejów narodu polskiego, zarówno w tych czasach gdy Polska była silna i wielka, jak i w tych trudnych czasach gdy w ogóle jej nie było, bez Kościoła

 - zaznaczył prezes PiS.

Według niego obecnie, kiedy mamy już inną sytuację i wiele zmieniło się w poglądach ludzi, to "w dalszym ciągu Kościół jest jedynym depozytariuszem systemu wartości, który w Polsce jest powszechnie znany i nawet dla ludzi, którzy są niewierzący rola Kościoła, jeśli są polskimi patriotami, musi być oczywista".

- Kto podnosi rękę na Kościół, chce go zniszczyć, ten podnosi rękę na Polskę

 - oświadczył Jarosław Kaczyński.

- Co jest po drugiej stronie? Jest urbano-palikotyzm, nihilizm

- dodał szef Prawa i Sprawiedliwości.
 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Pułusk #atak na Kościół #kościół #Jarosław Kaczyński

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo