Messi w wyborach do europarlamentu zagłosuje we... Włoszech?

/ facebook.com/pg/leomessi

  

Władze włoskiego miasteczka Recanati wysłały legitymację wyborczą argentyńskiemu piłkarzowi Lionelowi Messiemu, by mógł wziąć udział w wyborach europejskich. As klubu FC Barcelona ma podwójne obywatelstwo argentyńskie i włoskie oraz meldunek w tej miejscowości.

Jak podkreślił dziennik "Corriere della Sera", Recanati ma zatem dwóch słynnych obywateli: to poeta romantyczny i filozof Giacomo Leopardi oraz Lionel (Leo) Messi.

Argentyńczyk jest tam zameldowany jako rezydent. Dlatego urzędnicy miejscowego magistratu spełniając ustawowy obowiązek wysłali mu do Barcelony, gdzie obecnie mieszka, dokument upoważniający go do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a także samorządowych, które odbędą się tam wraz z nimi w dniu 26 maja.

Wysłanie dokumentu upoważniającego do udziału w głosowaniu - dodał dziennik - potwierdza, że czterokrotny zdobywca Złotej Piłki jest pełnoprawnym obywatelem włoskim.

Jego nazwisko jest włoskie, a rodzina pochodzi z Marche. Jego prapradziadek, Angelo Messi, urodzony w 1866 roku, wyemigrował z Recanati do Buenos Aires. Według legendy powtarzanej we włoskiej miejscowości, statek, którym płynął do Argentyny, zawinął po drodze do Barcelony. W Marche są rodziny noszące to samo nazwisko, co piłkarz.

W wywiadzie dla magazynu dziennika "Corriere della Sera" przed kilkoma laty Messi przyznał, że ma dość ogólnikową wiedzę na temat swego włoskiego pochodzenia i że nigdy nie był w miejscowości swych przodków. Figuruje jednak w spisie tamtejszego urzędu stanu cywilnego i dlatego przypomniano mu o jego prawie wyborczym.

O tym, jak do tego doszło, opowiedział burmistrz Francesco Fiordomo, który ujawnił, że przed 9 laty do urzędu przyjechał ojciec Lionela Messiego, który poszukiwał dokumentów na temat swej genealogii i poprosił o wpisanie do rejestru osób rezydujących za granicą. Na tej podstawie Barca mogła zatrudnić Messiego jako zawodnika z kraju UE. W spisie prawie 20-tysięcznego Recanati jest 2788 Włochów z Argentyny.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Morawiecki przyznaje: Jest zainteresowanie Polską! "Pytają, jakie są źródła sukcesu"

Mateusz Morawiecki / screen z TVP Info

  

Rola polskiej gospodarki na świecie jest coraz bardziej zauważalna. W programie "Gość Wiadomości" mówił to dziś premier Mateusz Morawiecki. Władze innych krajów nieśmiało podpytują premiera: - Nie pytają czy sukces jest taki czy inny, tylko jakie są źródła sukcesu - mówił szef rządu.

- Rośnie rola Polski, Polska jest coraz bardziej rozpoznawalna

- tymi optymistycznymi słowami rozpoczął swój wywiad w "Gościu Wiadomości" premier Mateusz Morawiecki. 

Jak powiedział Morawiecki, Polska jest krajem, w którym opłaca się robić biznes. 

- Polska jest znakomitym miejscem do inwestowania. Przed chwilą potwierdził to prezes jednej z największych firm farmaceutycznych na świecie. Nasze rozwiązania promujące innowacyjną gospodarkę są bardzo dobre

- mówił szef rządu. [polecam:https://niezalezna.pl/307292-premier-po-spotkaniu-w-davos-uzgodnilismy-ogromne-inwestycje-w-obszarze-badan-i-rozwoju]

Sukces gospodarczy Polski budzi podziw na całym świecie, o czym premier mówił chwilę później.

- Bardzo się cieszę, że i w Japonii i tutaj w Davos jest ogromne zainteresowanie Polską. Nie pytają czy sukces jest taki czy inny, tylko jakie są źródła sukcesu

- zaznaczył.

W takim razie jakie są źródła sukcesu? [polecam:https://niezalezna.pl/307241-kierunek-wysoko-zaawansowane-technologie-premier-zdradza-swoj-pomysl-na-przyszle-lata-polskiej-gospodarki]

- Przez nasze programy prospołeczne, prorodzinne spowodowaliśmy, że na rynku pojawiło się wielu świadomych konsumentów. Ta nasza polityka społeczna, którą zaproponowaliśmy, jest uważana za coś w rodzaju wzorca, który może być kopiowany w innych miejscach. Druga część sukcesu to naprawa finansów publicznych

- powiedział Morawiecki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts