Homorewolucja trwa

  

Jeśli ktoś zastanawiał się, o czym pisał Benedykt XVI w tekście poświęconym skandalom seksualnym w Kościele, gdy zwracał uwagę na to, że homokliki wdarły się do Kościoła, to wystarczy, żeby przeczytał najnowszy wywiad z kard. Josephem Tobinem. Kardynał ten, uchodzący w amerykańskich mediach za człowieka Franciszka, jasno pokazał, że opowiada się po stronie homorewolucji w Kościele, i oznajmił, że ma nadzieję, iż język Katechizmu Kościoła katolickiego, którym opisuje on homoseksualizm, ulegnie zmianie. O co chodzi?

Odnosząc się do skłonności homoseksualnej, kard. Joseph Tobin oznajmił, że nie nazywa jej „obiektywnie nieuporządkowaną”. A gdy dziennikarz przypomniał mu, że to sformułowanie katechizmowe, hierarcha odparł: „To bardzo niefortunny język. Miejmy nadzieję, że w końcu język ten będzie mniej bolesny”. Wypowiedź ta uświadamia, że dla części katolickich hierarchów fundamenty antropologii biblijnej są nieakceptowalne. Zmiana języka w tej sprawie oznacza bowiem – i trzeba mieć tego świadomość – odrzucenie rzeczywistości.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts