"Biegaczka" Semenya nie przejmuje się wyrokiem. Testosteronu nie obniży i znów znokautowała rywalki

/ twitter.com/caster800m

  

Caster Semenya z RPA, która wygrała w Dausze w mityngu Diamentowej Ligi bieg na 800 m, powiedziała, że nie będzie przyjmować żadnych leków na obniżenie poziomu testosteronu. Odniosła się tym samym do decyzji Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu ws. przepisów nakazujących biegaczkom z naturalnie podwyższonym poziomem testosteronu jego farmakologiczne obniżenie. Nowe przepisy regulujące tę sprawę wejdą w życie 8 maja.

Życie może czasami być trudne, ale jestem wierząca i wierzę, że zawsze istnieje sposób naprawienia czegoś. To zależy od Boga, to on decyduje o moim życiu, on zakończy moje życie i karierę. Żaden mężczyzna czy żaden inny człowiek nie powstrzyma mnie od biegania. Będę dalej to robić. Mam zakończyć karierę w wieku 28 lat? Czuję się młoda, pełna energii. Mam przed sobą może i 10 lat startów. Z niczego nie zamierzam rezygnować i - do diabła - nie będę przyjmować żadnych leków

- powiedziała kontrowersyjna mistrzyni olimpijska na dystansie 800 m z Rio de Janeiro, cytowana przez BBC. Przypomnijmy, że w prywatnym życiu owa "biegaczka" ma... żonę.

Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) odrzucił w środę apelację Semenyi ws. przepisów nakazujących biegaczkom z naturalnie podwyższonym poziomem testosteronu jego farmakologiczne obniżenie i tym samym poparł Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF), które uznało, że należy wprowadzić te regulacje pod groźbą zakazu startu. Decyzja ta była pozytywnie przyjęta przez środowisko lekkoatletyczne. Komentował ją między innymi Sebastian Chmara.

Biegaczka i jej przedstawiciele prawdopodobnie skorzystają z prawa odwołania od decyzji CAS do szwajcarskiego sądu federalnego. Semenya mówiła w Dausze:

Wierzę w mój zespół prawny i jestem pewna, że zrobi on wszystko, bym bez przeszkód mogła startować.

Trzykrotna mistrzyni globu wygrała 30. z rzędu bieg na swoim koronnym dystansie. Drugą na mecie Francine Niyonsaba z Burundi, którą również charakteryzuje hiperandrogenizm, wyprzedziła o prawie trzy sekundy.

Bieg Diamentowej Ligi na 800 m. kobiet - rywalki daleko w tyle:

Mająca umięśnioną sylwetkę oraz niski tembr głosu Semenya i inne biegaczki z naturalnie podwyższonym poziomem testosteronu będą musiały sztucznie go obniżać, gdyż IAAF dopuści do startów w najważniejszych zawodach lekkoatletki utrzymujące wcześniej przez co najmniej sześć miesięcy testosteron maksymalnie na poziomie 5 nanomoli na litr krwi. Według badań, na które w rozprawie przed CAS powoływali się przedstawiciele światowej federacji, przeciętny poziom testosteronu u kobiet utrzymuje się w przedziale 0,12-1,79 nmol.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Goście T. Sakiewicza demaskują motywy działań Putina. „Musiał się taktycznie wycofać”

Zdjęcie ilustracyjne/Władimir Putin / Aleksiej Witwicki/ Gazeta Polska

  

- Spodziewano się, że prezydent Rosji ponownie zaatakuje Polskę. To nie efekt tego, że nagle zmienił zdanie. [...] Putin musiał się taktycznie wycofać - powiedział europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki w programie red. Tomasza Sakiewicza "Polityczna Kawa", komentując wystąpienie Władimira Putina podczas czwartkowego forum w Izraelu.

W ubiegły czwartek w instytucie Jad Waszem w Jerozolimie odbyło się Światowe Forum Holokaustu z okazji 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau i Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Przed uroczystościami zasadnie obawiano się, że prezydent Rosji Władimir Putin ponownie zaatakuje Polskę zakłamaną wersją historii. Ostatecznie wycofał się, akcentując polskie straty w trakcie II wojny światowej.

Europoseł Ryszard Czarnecki ocenił, że zachowanie Putina „należy widzieć w szerszym kontekście czasowym”.

- Spodziewano się, że prezydent Rosji ponownie zaatakuje Polskę. To nie efekt tego, że nagle zmienił zdanie. Putin przegrał z Polską bitwę o narrację globalną. Oszczerstwa Putina, także szefa Izby Wyższej Parlamentu Rosyjskiego, nie zostały kupione przez świat Zachodu. Zostały zignorowane, często skrytykowane. Putin musiał się taktycznie wycofać. Przyznał nawet, że Polacy byli wśród ofiar Auschwitz

- mówił w „Politycznej Kawie” europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

[polecam:https://niezalezna.pl/307538-niemiecka-prasa-przestrzega-przed-putinem-sieje-niezgode-czy-wrecz-pogarde-dla-polakow]

Podkreślił, że „powinniśmy spodziewać się powrotu do kłamliwej narracji”. „Gdy władza w Rosji słabnie, usiłuje się odwrócić uwagę społeczeństwa od spraw wewnętrznych, wykorzystując do tego rywalizację na arenie międzynarodowej. Bunt tam narasta. Oczywiście ci ludzie nie wyjdą na ulicę, ale nastroje klasy średniej konsekwentnie się pogarszają” - ocenił polityk na antenie Telewizji Republika.

Obecny w studio politolog Artur Wróblewski wskazał, że „światowa opinia publiczna zareagowała jednoznacznie na skandaliczne słowa Putina”.

Skorygowano rewizjonistyczną wersję historii Putina. Putin, jako inteligentny człowiek, wycofał się

- mówił.

Odnosząc się do narracji, jakoby był to przykład „porażki polskiej dyplomacji” powiedział, że „paradoksalnie atak Putina jest dowodem na sukcesy Polski, tj. niemożność odbudowy imperialnych wpływów”.

[polecam:https://niezalezna.pl/307751-nie-poszlo-po-mysli-putina-media-w-kolejnych-panstwach-pisza-o-roli-rosji-w-ii-wojnie-swiatowej]

Polityk Kukiz’15 Paweł Szramka ocenił wprost: „wyszliśmy zwycięsko z tej batalii”.

Zapewne Putin chciał wybadać teren, ale widzi, że atakowanie Polski mu się nie opłaca. Nieobecność prezydenta Dudy podczas forum w Jad Waszem była wielka. Ta nieobecność okazała się -w mojej opinii- bardzo dobrym manewrem

- podsumował w rozmowie z red. Tomaszem Sakiewiczem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts