Mało wyszukany dowcip Donalda Tuska. Aplauz „klakierów” na sali

Donald Tusk na długo przed swoim dzisiejszym wystąpieniem uprzedzał, że powie w nim coś „ciekawego i ważnego”. Tymczasem przewodniczący Rady Europejskiej podczas swojego przemówienia „błysnął” dość mało wyszukanym dowcipem - anatomiczno-geograficznym. - Dzisiaj jest modne hasło, że „Polska jest sercem Europy”. (...) Szwecja, jak patrzę na mapę, to będzie głową, ale sojusznik autorów tego hasła - Orban może się poczuć lekko skrępowany - mówił Tusk.

Donald Tusk
fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Kilkanaście minut po godzinie 14.00 Donald Tusk rozpoczął swój wykład w Auditorium Maximum na Uniwersytecie Warszawskim. Były szumne zapowiedzi powiedzenia czegoś „ciekawego i ważnego”. Największy aplauz na sali wzbudzały jednak w głównej mierze anegdotki.

W tym także mało wyszukany dowcip „geograficzno-anatomiczny”.

- Dzisiaj jest modne hasło, że „Polska jest sercem Europy”. Ja bym przestrzegał przed anatomicznymi porównaniami. Szwecja, jak patrzę na mapę, to będzie głową, ale sojusznik autorów tego hasła - Orban może się poczuć lekko skrępowany

- stwierdził Tusk.

Po tych słowach na sali rozległy się śmiechy i oklaski. Wśród „klakierów” - ale na Twitterze - znalazł się także były minister kultury, Bogdan Zdrojewski.

 

 

 

Źródło: niezalezna.pl, 300polityka.pl

#Donald Tusk

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo