Szef Rady Europejskiej zapowiedział „ważne przemówienie”, które planuje wygłosić dzisiaj na Uniwersytecie Warszawskim. Jego wizyta przypada na trzy tygodnie przed końcem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego.Trudno nie odnieść wrażenia, że wystąpienie Tuska będzie się w tą kampanie wpisywało. 

"Serdecznie zapraszam na spotkanie 3 Maja o 14 na Uniwersytecie Warszawskim. Co prawda, w Audytorium Maximum nie ma już miejsc, ale na dziedzińcu będzie telebim, a ja będę do Waszej dyspozycji także po wykładzie. To jest Dzień Konstytucji. Nasze święto"

- napisał przed kilkoma dniami Tusk na Twitterze.

Politycy PiS odnosząc się do wystąpienia b. premiera podkreślają: "Tusk zachowuje się jak celebryta i gwiazda popkultury". Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że na pewno przeczyta to, co powie Tusk.

"Jak będą tam ciekawe pomysły dla Polski, dla UE to warto będzie na pewno się odnieść, ale mam nadzieje, że będzie to poważna refleksja o przyszłości UE"

- podkreślił.

"Donald Tusk zachowuje się jak celebryta i gwiazda popkultury. Przyjeżdża i liczy, że tłumy będą go witały" - mówił niedawno szef stałego Komitetu Rady Ministrów Jacek Sasin. Jego zdaniem od czasu objęcia funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej ma "nieodpartą chęć zaistnienia od czasu do czasu na polskiej scenie publicznej".

"Pewnie nie może się zdecydować, jak jego dalsza kariera ma wyglądać. Sonduje, patrzy, jak będzie w Polsce przyjęty. Nie osiągnął wielkich sukcesów na arenie europejskiej, a raczej doświadczył porażek. Przypomnę tutaj brexit, niezablokowanie Nord Stream 2, upadek dobrego projektu unii energetycznej"

- mówił Sasin..

Kluby „Gazety Polskiej” zamierzają przywitać „króla Europy” pikietą, pod hasłem:

NIE CHCEMY NIEMCA, NIE CHCEMY RUSKA, ANI POWROTU TUSKA!

Pikieta rozpocznie się pod wejściem do Auditorium  Maximum Uniwersytetu Warszawskiego 3 maja o godzinie 13:45.

Serdecznie zapraszamy!

Wkrótce na naszym portalu premiera najnowszych "Plastusiów" Basi Pieli z Tuskiem w roli głównej!