Jeździsz koleją? Taniej zwiedzisz muzeum

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Pixabay

  

Zniżkowy bilet do muzeum może kupić każdy podróżujący Kolejami Śląskimi od maja do końca września. Regionalny przewoźnik rozpoczął właśnie kolejną edycję akcji "Kolej na Muzea", zainaugurowanej w 2017 r.

To wyjątkowy rok dla regionu i jego mieszkańców, chcemy godnie uczcić stulecie wybuchu Powstań Śląskich. Kultura jest jednym z budulców naszej tożsamości i wierzę, że tysiące osób podróżujących Kolejami Śląskimi skorzystają z tej okazji i odwiedzą instytucje kultury w województwie

 – powiedział marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski.

Z propozycji może skorzystać każdy, kto pokaże kasjerowi w muzeum ważny bilet Kolei Śląskich, obejmujący miejscowość, w której znajduje się dana placówka. Rabat - zależnie od jednostki - będzie wynosić od 20 do 100 procent.

Projekt "Kolej na Muzea" zapoczątkowały w 2017 r. Koleje Śląskie oraz Muzeum Śląskie. Pierwsza odsłona spotkała się z tak dobrym przyjęciem, że w kolejnym roku został rozszerzony o ponad 20 kolejnych jednostek. W tym roku dodatkowo rozszerzony został też okres obowiązywania całej akcji, tym razem bowiem muzea zapraszają do korzystania ze zniżkowych biletów już od początku maja.

2019 rok śląski przewoźnik obchodzi pod znakiem kultury. Ideą tej kampanii jest przybliżanie mieszkańcom oferty kulturalnej województwa śląskiego, ze szczególnym uwzględnieniem takich miejscowości, które znajdują się w nieco większym oddaleniu od tradycyjnie pojmowanego centrum regionu. Program zainaugurowanego w marcu Roku Kultury w Kolejach Śląskich jest oparty na pięciu filarach: muzyka, literatura, sztuka, teatr i historia. Szczególny nacisk ma być położony na wydarzenia upamiętniające 100-lecie Powstań Śląskich, ale regionalny przewoźnik chce się też angażować w Metropolitalną Noc Muzeów, Święto Szlaku Zabytków Techniki – Industriadę, czy Rok Stanisława Hadyny – twórcy Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".

Chcemy, by Koleje Śląskie były swego rodzaju łącznikiem pomiędzy mieszkańcami a poszczególnymi jednostkami kulturalnymi. Mamy nadzieję, że dzięki temu podróżni nie tylko skorzystają z możliwości tańszego zwiedzania, ale również przekonają się do tego, że pociąg może się kojarzyć również z ciekawym sposobem spędzania wolnego czasu, a nie jest jedynie środkiem transportu do szkoły czy pracy

 – powiedział prezes Kolei Śląskich Wojciech Dinges.

Staramy się w ten sposób przekonać podróżujących, że dostęp do sztuki jest czymś łatwym i naturalnym, a przy tym jest bardzo atrakcyjnym sposobem spędzania wolnego czasu. Z kulturą jest więc zawsze po drodze, niezależnie od tego skąd wyruszamy i dokąd zmierzamy

 – dodała dyrektor Muzeum Śląskiego Alicja Knast.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sanepid monitoruje uczniów po powrocie z Włoch

/ pixabay.com/geralt/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Dziesięciu uczniów i opiekun z zespołu szkół w Malborku zostało objętych nadzorem sanepidu po powrocie z Włoch. Uczniowie wyjechali na czterotygodniowy staż, ale z uwagi na zagrożenie koronowirusem już po dwóch tygodniach wrócili do Polski.

Dziesięciu uczniów trzeciej klasy technikum z opiekunem z malborskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 wyjechało do Bolonii 8 lutego w ramach programu Erasmus. Planowano czterotygodniowy pobyt we Włoszech.

Młodzież przebywała na stażu w Bolonii, 200 km od Mediolanu. Mimo że miasto jest poza strefą zamkniętą wprowadzono w nim zakaz opuszczania miejsc pobytu. Z uwagi na zagrożenie koronowirusem uczniowie we wtorek wrócili do Malborka.

"Po pojawieniu się koronowirusa we Włoszech zrobił się straszny bałagan"

– powiedział PAP dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 Paweł Rybak. 

Opiekun grupy zdecydował, że lepiej będzie wrócić do Polski. Jak Włosi dowiedzieli się, że chłopaków będziemy ściągać, to tak naprawdę się ucieszyli, bo pozbyli się problemu. Chłopcy rejsowym autobusem turystycznym wrócili do domów.

Dyrektor Rybak powiedział, że cały czas jest w kontakcie z sanepidem i ze służbami sanitarnymi.

"Nie ma potrzeby, żeby ich specjalnie traktować Jak wrócili, ze wszystkimi się widziałem. Są cali i zdrowi. Obecnie uczniowie są objęci nadzorem sanepidu. Dmuchamy na zimne. Nadzór sanepidu dzwoni do nich codziennie i pyta, jak się czują, jaką mają temperaturę "

– powiedział Rybak

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts