Dorota Kania w „Gazecie Polskiej”: Pani od wpadek. Kim jest Ewa Kopacz

Ewa Kopacz / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Dorota Kania

Szefowa działu krajowego „Gazety Polskiej Codziennie”, redaktor naczelna Telewizji Republika, wicenaczelna portalu Niezależna.pl oraz dziennikarka śledcza „Gazety Polskiej”.

Kontakt z autorem

  

Zataczanie się po czerwonym dywanie podczas oficjalnej wizyty w Berlinie, kompromitujące wypowiedzi, jazda z meblami po Polsce w kampanii wyborczej – z tym najczęściej kojarzy się była premier Ewa Kopacz. W swojej karierze popełniła masę błędów, ale jej największym grzechem było zachowanie i decyzje podejmowane w związku z katastrofą smoleńską – pisze w najnowszym numerze „Gazety Polskiej” Dorota Kania.

W swojej karierze Ewa Kopacz była szeregowym posłem, ministrem zdrowia, marszałkiem sejmu, szefową Platformy Obywatelskiej i premierem polskiego rządu. Upadek z pozycji lidera był bardzo bolesny, po tym, jak w 2016 roku szefem Platformy Obywatelskiej został Grzegorz Schetyna zdobywając 91 proc. głosów. Obecnie Ewa Kopacz kandyduje z pierwszego miejsca w Wielkopolsce w wyborach do europarlamentu z list Koalicji Europejskiej. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że start z Poznania „zawdzięcza” Grzegorzowi Schetynie – miała to być zemsta za to, że w 2015 roku Ewa Kopacz jako szefowa PO umieściła go na jedynce w Kielcach – wcześniej startował z Dolnego Śląska, gdzie miał bardzo mocną pozycję jako szef lokalnych struktur. W wyborach do UE Ewa Kopacz chciała kandydować z pierwszego miejsca z Warszawy lub z Gdańska, ale nie zgodził się na to Schetyna.

Protegowana Piskorskiego

Ewa Kopacz, która w PRL działała w ZSL, do polityki w III RP weszła w 1997 roku – zapisała się wówczas do Unii Wolności. Rok później została radną sejmiku mazowieckiego i – dzięki Pawłowi Piskorskiemu – szefową struktur UW. Piskorski miał wówczas bardzo mocną pozycję w Unii Wolności: był szefem struktur warszawskich, a w 1998 roku został prezydentem Warszawy.

Smoleńska hańba

W sprawie katastrofy smoleńskiej Ewa Kopacz kłamała od początku. Przekonywała, że polscy lekarze wspólnie z rosyjskimi przeprowadzają sekcje zwłok ofiar, co później okazało się nieprawdą. 29 kwietnia 2010 roku, podczas wystąpienia w sejmie mówiła, że żaden skrawek ciała ofiar nie został w ziemi smoleńskiej, a ziemia przekopana została na głębokość 1 metra. Jednak na początku maja polscy pielgrzymi w miejscu katastrofy natrafili na ludzkie szczątki. Znajdowano je także znacznie później, bo w październiku 2010 roku, gdy na miejsce smoleńskiej tragedii pojechała ekipa polskich archeologów.

Cały tekst w najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosja: utrzymano wyrok ws. Polaka

Zdjęcie ilustracyjne / apreklama

  

Sąd Najwyższy Rosji utrzymał w mocy wyrok dla obywatela RP, oskarżonego o szpiegostwo i skazanego na 14 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze - podała w poniedziałek agencja TASS, powołując się na służby prasowe Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

Służby prasowe FSB poinformowały, że apelację Sąd Najwyższy rozpatrzył 12 września i uznał, że wyrok 14 lat pozbawienia wolności jest zgodny z prawem i uzasadniony.

[polecam:https://niezalezna.pl/277147-polak-skazany-w-rosji-na-14-lat-kolonii-karnej-polskie-msz-pomaga-mezczyznie-i-jego-rodzinie]

Wyrok zapadł 25 czerwca przed sądem w Moskwie. Według informacji mediów rosyjskich Polaka uznano za winnego usiłowania pozyskania tajnych części uzbrojenia - zestawu rakietowego S-300. Komunikat FSB głosił, że w toku śledztwa ustalono, iż zatrzymany "działał w interesach polskiej organizacji będącej czołowym dostawcą narodowych sił zbrojnych i służb specjalnych".

Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami, ponieważ sprawie nadano status tajności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl