Awaria tankowca na Morzu Czerwonym

Władze Arabii Saudyjskiej powiadomiły dziś, że rozpoczęły akcję ratunkową irańskiego tankowca "Happiness I", który uległ awarii na Morzu Czerwonym, w pobliżu wybrzeży saudyjskich.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/12019/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Według strony internetowej TankersTrackers.com, która monitoruje handel paliwami na morzach, tankowiec przewozi co najmniej 1,1 mln baryłek oleju napędowego i prawdopodobnie uległ rozszczelnieniu.

Saudyjskie media podały, że załoga jednostki liczy 26 osób, w tym 24 Irańczyków i dwóch obywateli Bangladeszu. Załoga prawdopodobnie przedostała się na pokład znajdującej się w pobliżu mniejszej jednostki "Sabiti".

Tankowiec znajduje się w odległości ok. 70 km na południe od Dżiddy.

Ratownicze służby saudyjskie podjęły akcję po otrzymaniu wezwania o pomoc. Załoga podała jako przyczyny "awarię silnika i utratę kontroli nad statkiem". W akcji uczestniczą także służby zajmujące się ochroną środowiska, ale nie potwierdziły one, że doszło do wycieku paliwa.

Dotychczas awarii nie potwierdziły władze irańskie. W ub. roku w katastrofie innego irańskiego tankowca, na Morzu Wschodniochińskim, który zderzył się z inną jednostką, zginęło 32 marynarzy.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#tankowiec #awaria #ropa #wyciek

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo