Polexitu nie będzie

  

Od kilu miesięcy totalna opozycja z niezwykłą konsekwencją straszy Polaków, że obóz rządzący chce doprowadzić do wyjścia naszego kraju z Unii Europejskiej. Początkowo wręcz mówiono, że Polska podejmie działania Wielkiej Brytanii – gdy jednak stało się jasne, że to zwykły wymysł, humbug, zmieniono narrację. Teraz przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna mówi o „pełzającym polexicie” i o tym, że jak wygra jego ugrupowanie, Polska na nowo wejdzie do „twardego jądra Europy”.

Rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej: to właśnie rządy Donalda Tuska doprowadziły do tego, że Polska stała się krajem uległym, została zredukowana do roli kraju podporządkowanego europejskim hegemonom. Teraz nasz kraj jest silnym państwem i dlatego polityka obecnej ekipy rządzącej budzi taki sprzeciw wśród przywódców Unii Europejskiej, którzy chcieliby Polski słabej i uległej. 15 lat obecności Polski w Unii pokazuje, że wejście do wspólnoty było słuszną decyzją, a to, w jaki sposób w niej funkcjonujemy, zależy od tych, którzy są przy władzy. Jedno jest pewne – informacje o polexicie można między bajki włożyć, bo jest to jedynie chwyt przedwyborczy opozycji. I to na dodatek niezwykle marny.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts