Siatkarski skandal - dla ONICO przepraszam to za mało

Stephane Antiga - trener ONICO / Zorro2212 [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

  

ONICO Warszawa nie zgadza się z decyzją Polskiej Ligi Siatkówki, która postanowiła utrzymać wynik pierwszego meczu finałowego z ZAKSą mimo kontrowersji związanych z sędziowaniem. W spotkaniu w Kędzierzynie arbiter odebrał siatkarzom z Warszawy zwycięstwo - przy piłce meczowej anulując dobrą decyzje i wydając złą. Stołeczny klub zapowiedział, że sprawa trafi do kancelarii prawnej.

Siatkarze i trener ONICO Warszawa nie mają wątpliwości, że wygrali pierwszy mecz finału na parkiecie. Władze ligi, na czele z Pawłem Zagumnym, przyznają im racje - ale to ZAKSA prowadzi w rywalizacji.

ONICO złożyło oficjalny protest po tym, jak w końcówce tie-breaka sobotniego spotkania z Zaksą w Kędzierzynie-Koźlu arbiter po jednej z akcji przyznał punkt drużynie z Warszawy, który oznaczałby jej zwycięstwo 15:13 i wygraną w całym spotkaniu 3:2, ale po konsultacji z asystentem zmienił decyzję uznając za błędne odbicie Piotra Łukasika z ONICO. Ostatecznie broniący tytułu kędzierzynianie wygrali decydującą partię 17:15 i rozpoczęli finałową serię od zwycięstwa.

Tak na gorąco sytuację po pierwszym meczu komentował trener Stephane Antiga:

Wypowiedź siatkarza ONICO po sędziowskiej pomyłce:

Władze ligi rozpatrzyły protest ONICO. Pierwszy sędzia Wojciech Maroszek został zawieszony do końca sezonu i pozbawiony wynagrodzenia za kwiecień, a osoba pełniąca w trakcie meczu obowiązki elektronicznego protokolanta została zawieszona do końca 2019 roku. PLS wystosowała też wniosek o ukaranie za niesportowe zachowanie gracza Zaksy Kędzierzyn-Koźle Łukasza Kaczmarka.

Kierownictwo ONICO uznało te decyzje za słuszne, ale w ważniejszej kwestii - dotyczącej ew. zmiany wyniku meczu - nie jest usatysfakcjonowane. W oświadczeniu stołecznego klubu czytamy:

Skandalem jest zaakceptowanie przez PLS wyniku zawodów i brak decyzji o choćby powtórzeniu meczu. Nie zgadzamy się również z przedstawioną argumentacją prawną. Nieadekwatną reakcję PLS i niezrozumiałą argumentację niskich kar uważamy za niedopuszczalną. Powyższe pismo (Polskiej Ligi Siatkówki) godzi nie tylko w klub, kibiców i zawodników ONICO Warszawa, którzy zgodnie z zasadami fair play walczyli na boisku, ale w całe środowisko polskiej siatkówki.

ONICO zapowiedziało, że sprawa będzie miała swój dalszy ciąg.

Podjęliśmy decyzję o podjęciu dalszych kroków i przekazaniu sprawy kancelarii prawnej. My skupiamy się w 100% na środowym meczu. Razem z kibicami, którzy szczelnie wypełnią Torwar, liczymy na zgodne z regulaminem i duchem sportu wielkie widowisko siatkarskie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejne zatrzymania w sprawie SKOK Wołomin. CBA bada nowy wątek

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w poniedziałek trzy osoby w nowym wątku śledztwa w sprawie nadzoru nad SKOK Wołomin. Wśród zatrzymanych jest adwokat z Trójmiasta i Warszawy, były podsekretarz stanu w ministerstwie skarbu państwa w latach 2004-05 oraz przedstawiciel jednej z warszawskich firm.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził w poniedziałek, że funkcjonariusze z dwu delegatur CBA szczecińskiej i krakowskiej dokonali zatrzymań trzech osób.

"Prowadzone wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie postępowanie dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-14 r. - w tym powoływania się na wpływy w instytucji państwowej"

- powiedział Brodowski.

[polecam:https://niezalezna.pl/216617-wyludzili-prawie-150-mln-zl-ze-skok-wolomin-do-sadu-trafil-akt-oskarzenia]

Podał, że czynności z zatrzymanymi odbywają się w Gdyni, Szczecinie i pod Warszawą.

[polecam:https://niezalezna.pl/260523-kolejne-zatrzymania-ws-skok-wolomin]

"Obecnie prowadzone są przeszukania, po ich zakończeniu zatrzymane przez nas osoby zostaną przewiezione do szczecińskiej prokuratury"

- wyjaśnił.

[polecam:https://niezalezna.pl/247884-podejrzany-w-aferze-oskarzyl-ministra-sasina-i-sie-zaczelo-bedzie-proces-o-znieslawienie]

"Mają tam usłyszeć zarzuty w tym nowym śledztwie CBA, które będzie się rozwijało"

- dodał naczelnik.

W głównym wątku śledztwa w sprawie nadzoru nad SKOK Wołomin, przed rokiem CBA zatrzymało byłe kierownictwo Komisji Nadzoru Finansowego, m.in. Andrzeja Jakubiaka i Wojciecha Kwaśniaka, oraz pięcioro innych byłych urzędników Komisji. Szczecińska prokuratura zarzuciła im, że działali na szkodę interesu publicznego, dopuszczając do powstania szkody w kwocie ponad 1,5 mld zł oraz na szkodę interesu prywatnego w kwocie ponad 58 mln zł w SKOK Wołomin. Prokuratura wówczas nie wniosła o areszt.

[polecam:https://niezalezna.pl/249074-dlaczego-knf-milczal-ws-skok-wolomin-ktos-im-kazal-byl-jakis-parasol-polityczny]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl